вологість:
тиск:
вітер:
Лідери громад Дніпропетровщини підбили підсумки року на загальних зборах Асоціації міст України Сьогодні, 3 квітня, Дніпро приймав загальні збори Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ). Представники місцевого самовр
Сьогодні, 3 квітня, Дніпро приймав загальні збори Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ). Представники місцевого самоврядування підбили підсумки роботи у 2024 році та визначили основні напрями розвитку громад на 2025 рік. Серед ключових питань – підтримка військових, залучення міжнародних коштів, інтеграція ветеранів та фінансова стійкість громад в умовах війни, повідомляє “Дніпро Оперативний” .
У заході взяли участь міські, селищні та сільські голови Дніпропетровщини, народні депутати та військові. Серед ключових учасників – міський голова Дніпра Борис Філатов, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, радниця голови АМУ Оксана Продан, командир 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади Євгеній Ласійчук та народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Як громади розвивалися у 2024 році?
Кількість членів Асоціації міст України на Дніпропетровщині зросла до 50, що свідчить про активну взаємодію місцевих органів влади. Основна увага у 2024 році приділялася підтримці військових, соціальним ініціативам та залученню додаткового фінансування.
Серед успішних проєктів:
- Кам’янська громада запустила програму «Лідери змін» для активної молоді.
- Зеленодольськ організував добровольче формування та гуманітарний штаб.
- Петриківська громада компенсувала витрати на електроенергію сім’ям, що прихистили переселенців.
- Нікополь створив геоінформаційну систему для моніторингу руйнувань та планування відбудови.
- Павлоград розпочав будівництво сучасної амбулаторії.
Фінансування громад у 2024 році
Попри складні умови, Дніпропетровщина отримала значну фінансову підтримку:
- 1,5 млрд грн – додаткові дотації місцевим бюджетам.
- 66,4 млн грн – на облаштування безпечних умов у медзакладах.
- 37,6 млн грн – кошти резервного фонду.
- 488,1 млн грн – базова дотація для територіальних громад.
Окремо громади отримали підтримку від міжнародних партнерів. Зокрема, від ЄС надійшло фінансування на енергозбереження муніципальних будівель, а ПРООН допомогло з програмами соціальної адаптації переселенців.
Важливою перемогою стало збереження 542,1 млн грн на покриття боргів місцевих бюджетів за старими позиками, що вдалося завдяки адвокаційній роботі АМУ.
Пріоритети на 2025 рік
Громади області визначили ключові напрями роботи:
- Підтримка військових – створення місцевих програм допомоги для підрозділів, які воюють у складі 25-ї повітряно-десантної бригади та інших формувань.
- Економічний розвиток – підтримка малого та середнього бізнесу через програму «Зроблено в Україні».
- Інтеграція ветеранів – розширення ініціатив із працевлаштування та реабілітації військовослужбовців.
- Залучення міжнародної фінансової допомоги – контроль виконання програми Ukraine Facility, що дозволить громадам отримати більше ресурсів на відновлення та модернізацію інфраструктури.
Єдність як ключ до сили: Філатов про важливість співпраці громад
Командир 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ ЗСУ Євгеній Ласійчук вручив меру Дніпра Борису Філатову відзнаку за постійну допомогу та підтримку військових. Таку ж нагороду отримав і очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
«Постійно в координації співпрацюємо з державною владою. У нас є чітка взаємодія з ОВА. І ви всі не просто свідки цього процесу, а безпосередньо в ньому задіяні. Тому ми і далі повинні бути єдиними, працювати як один механізм, тому що наша згуртованість на всіх рівнях — це можливість спільно відстоювати інтереси всіх наших громад, місцевого самоврядування», — підкреслив Філатов.
Очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак подякував воїнам та представникам місцевого самоврядування за їхню роботу:
«Війна вже йде четвертий рік, а ви демонструєте силу незламності, підтримку, яку відчуваю особисто я, як представник обласної військової адміністрації, яку відчувають наші представники сил оборони. Впевнений, що сьогоднішній захід нас приведе до рішень, які ми будемо втілювати в життя. Дякую вам, хочеться побажати спільної співпраці та плідної роботи».
Місцеве самоврядування зацікавлене у розвитку децентралізації
АМУ закликає ухвалити законопроєкт №13124. На цьому наголосила радниця Асоціації міст України Оксана Продан. Вона закликала представників громад активно просувати саме цей законопроєкт, адже він дозволить посилювати децентралізацію, у той час, як депутати від монобільшості лобіюють законопроєкт №4298, що суттєво зменшує повноваження громад.
«Наша позиція як Асоціації міст України — законопроєкт №4298 у цій редакції не треба ухвалювати», — наголосила Продан.
Водночас законопроєкт №13124, за її словами, дозволить продовжити реформу децентралізації та виконати умови Ukraine Facility — великої ініціативи з допомоги з боку європейських партнерів.
Нагадаємо, раніше ми роз’яснювали, як швидко та без проблем переоформити квартиру в Дніпрі . А ще ми розповідали, як мешканцям Дніпра встановити сонячні панелі на балкон і скільки це коштуватиме.

Новини рубріки

Будують майже з нуля: в інфекційній лікарні Кривого Рогу створюють новий дитячий корпус
04 квітня 2025 р. 09:29

У Дніпрі вибухнув автомобіль: постраждали посадовець та його дружина
04 квітня 2025 р. 09:27