вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Як мешканці Дніпра можуть покращити екологію у місті
Сьогодні Дніпро стикається з низкою екологічних викликів, які поглиблюються внаслідок війни. В умовах нестабільності екологічні знання відіграють вирішальну роль, надаючи дніпрянам можливість розуміти існуючі проблеми, приймати обґрунтовані рішення. Які виклики є зараз найбільш актуальними та яким чином містяни можуть бути залучені до їхнього подолання, дізнавалась журналістка видання «Наше місто».
– Війна завдала значної шкоди природним системам країни, зокрема басейну річки Дніпро, – розповідає Ірина Козлова, заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради. – Забруднення спричиняється вибухонебезпечними речовинами, пошкодженою інфраструктурою, включаючи трубопроводи, хімічні заводи та портові споруди. Руйнування цивільної інфраструктури є навмисною тактикою, реалізованою ворогом. Вона має серйозні екологічні та гуманітарні наслідки, спричиняючи довгострокову шкоду життєво важливим екосистемам. Наприклад, таким як річка Дніпро. Якість води у Дніпрі залишається далекою від задовільної. Надмірний вміст фосфатів від миючих засобів, сільськогосподарських стоків та промислових відходів призводить до масового розмноження водоростей, тобто “цвітіння води”, спричиняє кисневе голодування та загибель риби. Замулення річки через відсутність днопоглиблювальних робіт погіршує ситуацію.
А ще через запровадження воєнного стану на території країни та пов’язані з цим обмеження у фінансуванні певних видів діяльності призупинена робота обласної мережі автоматизованих станції моніторингу якості атмосферного повітря. Тож на цей час отримувати інформацію про стан атмосферного повітря на території міста можна на сайті Дніпровської міської ради: щомісяця оприлюднюється відповідна інформація, отримана від Дніпропетровського регіонального центру з гідрометереології. Найближчим часом заплановано підключення станції індикативного моніторингу атмосферного повітря до онлайн-платформи, яка буде отримана в межах реалізації проєкту «Розробка інтерактивної геопросторової онлайн-платформи для моніторингу забруднення атмосферного повітря в Дніпровській агломерації» Програми розвитку ООН в Україні у партнерстві з Урядом Швеції. Така онлайн – платформа дозволить всім мешканцям міста отримувати інформацію про стан атмосферного повітря в режимі реального часу та своєчасно реагувати на підвищення рівня забруднення повітря. Воно може призводити до респіраторних захворювань, серцево-судинних проблем та інших ускладнень зі здоров’ям. Споживання води, забрудненої важкими металами та токсинами водоростей, також становить значний ризик для здоров’я.
На цей час великим викликом та серйозною загрозою для екосистеми регіону та країни, особливо під час воєнного стану є умисний підпал сухостою, побутових відходів (зокрема зелених відходів), що призводить не лише до зростання індексу забруднення атмосферного повітря, а й масової загибелі флори та фауни. Також значним джерелом забруднення навколишнього середовища протягом останніх десятиліть є зростання кількості транспорту.
– Щороку все більше соціально активних містян долучаються до ініціатив департаменту щодо весняного прибирання, висадки дерев та очищенню узбережжя річки Дніпро на байдарках, – додає Ірина Козлова. – Останні роки за допомогою дніпрян зібрано та передано на переробку понад 10 тонн вторинної сировини, що дозволило передати на фронт необхідні зимові речі для наших захисників. Екологічні знання є надзвичайно важливими для того, щоб мешканці могли розуміти ці проблеми, приймати обґрунтовані рішення та брати активну участь у їх вирішенні.
Фото з відкритих джерел.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як позбутися сміттєвого звалища біля будинку.

Новини рубріки

Ненавиджу вас. Щоб ви повиздихали всі: Борис Філатов про ворожу атаку на Дніпро 16 квітня
16 квітня 2025 р. 23:53

Росіяни атакували Дніпро: загинула молода дівчина, постраждали діти
16 квітня 2025 р. 23:53

Вибухи у Дніпрі вночі 16 квітня: пошкоджені житлові будинки, заклади освіти і культури
16 квітня 2025 р. 23:26