ЕКСКЛЮЗИВ На Дніпропетровщині масово розселилися баклани

16 квітня 2025 р. 10:33

16 квітня 2025 р. 10:33


Величезні колонії бакланів помітили на узбережжі Дніпра. Зокрема, тисячі птахів облюбували угіддя природного заповідника «Дніпровсько-Орільський ». Із чим пов’язаний достаток пернатих любителів риби розповість «Наше місто».

ЕКСКЛЮЗИВ
                                На Дніпропетровщині масово розселилися баклани

Зоологи зазначають, що великий баклан став з’являтися на Дніпропетровщині ще кілька десятиліть тому. Але сьогодні збільшення чисельності птахів може бути пов’язане з неправильною системою рибного господарства.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                На Дніпропетровщині масово розселилися баклани

– Для наших місць баклан не найтиповіший птах, – розповідає Олександр Пономаренко, старший науковий співробітник природного заповідника «Дніпровсько-Орільський». -На Чорноморському узбережжі, у дельті Дунаю, в гирлі Дніпра цих птахів повно. Але не в нас. Перша колонія на території Дніпропетровської області з’явилася 1987 року, про що писав наш легендарний орнітолог Анатолій Губкін. У середині 1990-х я бачив колонію бакланів на острові Таволжаному. На території області зараз є, ймовірно, з десяток колоній.

На думку зоолога, численні колонії птахів – наслідок проблем у рибному господарстві.

– У нас за багатьма промисловими видами риб є перевилов, – констатує співробітник заповідника. – Простіше кажучи, у нас дуже багато виловлюють великої та середньої за розміром риби. Причому в цьому беруть участь не тільки промислові рибалки, а й рибалки-любителі. За деякими оцінками любительський вилов за обсягами наздоганяє промисловий. Також слід зазначити, що у нас популярний вибірковий вилов судака, щуки. Усе це в результаті призвело до того, що у водосховищі порівняно мало великої риби і дуже багато риби дрібної – до 300 грамів. Саме така риба є основним об’єктом харчування бакланів.

Зоолог зазначив, що велика чисельність бакланів може призвести до поширення гельмінтів риб.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                На Дніпропетровщині масово розселилися баклани

– Це не доведено, але, можливо, за допомогою бакланів активніше поширюватимуться паразити риб, – вважає Олександр Пономаренко. – Виправити ситуацію допоможе введення ліцензій, кошти від яких підуть на зариблення великими і хижими видами риб. Великого коропа баклан не візьме і він швидко виростає до розмірів «не для баклана». Хижі види риб також скоротять чисельність кормової риби. Безумовно, потрібні точніші й обчисленіші оцінки щодо обсягів зариблення, але загалом схему я бачу саме такою. У результаті ми зможемо стабілізувати чисельність баклана.

Раніше ми писали про те, що на пляжі ж/м Придніпровський виявлено мертвих бакланів.

Фото природного заповідника “Дніпровсько-Орільський”

ЕКСКЛЮЗИВ
                                На Дніпропетровщині масово розселилися баклани

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua