вологість:
тиск:
вітер:
Понад 70 тис. грн штрафу: за що споживачів газу можуть покарати
Несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника є серйозним порушенням, що передбачає відповідальність у вигляді штрафу. Сума стягнення за таке порушення може перевищувати 70 тисяч гривень. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на «ГазПравда» .
У повідомленні йдеться про ситуації, коли мешканці квартир або приватних будинків вдаються до неправомірних дій з приладами обліку. Зокрема, маються на увазі випадки, коли в облікові пристрої вставляють магніти чи інші сторонні предмети з метою вплинути на їхню роботу, а також пошкоджують встановлені пломби.
«За таке порушення початок періоду, за який визначається об’єм необлікованого газу, рахують з дня встановлення лічильника газу та/або пошкоджених пломб. Але не більше 12 місяців. Штраф умовному домогосподарству за таке порушення сягне близько 70 тис. грн.», – йдеться в матеріалі.
Сума штрафу розраховується з урахуванням кількох ключових чинників. Важливе значення має поточний тариф на газ для побутових споживачів, який наразі становить 7,96 грн за кубометр.
Також враховується кількість осіб, офіційно зареєстрованих у помешканні. Розрахунок охоплює період у 12 місяців, протягом яких нараховуються невраховані обсяги споживання газу.
Додатково береться до уваги площа опалюваного приміщення, яка у прикладі становить 100 квадратних метрів, а також тривалість опалювального сезону — зазвичай це сім місяців на рік.
Крім того, у розрахунку суми штрафу враховуються граничні обсяги споживання газу, передбачені додатком 20 Кодексу газорозподільних систем .
Зокрема, застосовуються норми споживання 23,6 кубометра на одну особу на місяць у разі наявності газової плити та водонагрівача, а також 11 кубометрів на квадратний метр площі на місяць у період опалення.
Для визначення розміру штрафу обсяг у 23,6 кубометра множать на кількість осіб, офіційно зареєстрованих у будинку, а потім цю суму множать на 12 місяців — саме на такий період донараховують невраховані обсяги спожитого газу.
У результаті отримують першу частину суми, необхідної для розрахунку штрафу.
Приклад: 7,96 грн/кубометр х (23,6 м3 людино-місяць х 4 особи х 12 міс. + 11 кубометрів на кв.м на місяць в опалювальний період х 100 м2 х 7 опалювальних міс.) = 70,3 тис. грн.
Раніше ми писали, в Україні зміниться стандарт напруги в електромережі.
Також ми писали, як взяти пільгові кредити та скільки коштує техніка.

Новини рубріки

Курение перед ринопластикой: почему стоит воздержаться
28 квітня 2025 р. 15:53

Борис Філатов про Палац студентів ДНУ: «Місто готове відновлювати, але не терпіти брехню»
28 квітня 2025 р. 15:50