вологість:
тиск:
вітер:
Солодка небезпека: яке морозиво у Дніпрі краще не купувати
З приходом теплих днів морозиво знову з’являється на полицях магазинів: шоколадне, фруктове, вершкове, пломбір, а також без цукру. Проте серед цього розмаїття варто бути обережними при виборі, адже не все морозиво відповідає стандартам якості. Експерти з безпеки харчових продуктів попереджають: деякі варіанти можуть не лише розчарувати смаком, але й нашкодити здоров’ю. “Наше місто” розповість, який ДСТУ повинно мати морозиво. Зауважимо, що за чинним законодавством усе морозиво повинно мати маркування ДСТУ на упаковці, винятки є лише для імпортного та того, що виготовляється за власними технічними умовами.
Одним із таких небезпечних продуктів є морозиво з рослинними жирами. На перший погляд, це може не здаватися чимось поганим, але насправді це не є повноцінною заміною молочних вершків, які повинні бути основою якісного пломбіру. Часто для здешевлення використовують рослинні олії, такі як пальмова чи кокосова, які не приносять користі. Це морозиво зазвичай продається у вигляді дешевих ескімо, стаканчиків або вафельних трубочок. В упаковці часто зазначено “замінник молочного жиру” чи “рослинні жири”.
Згідно з Державним стандартом України, морозиво має відповідати певним вимогам. В Україні діють три основні стандарти :
- ДСТУ 4733:2007 – для молочного морозива, такого як пломбір, вершкове та молочне. Воно повинно виготовлятись на молочній основі, з відсотковим вмістом молочного жиру від 0,5% до 20% в залежності від типу продукту.
- ДСТУ 4734:2007 – для плодово-ягідного морозива, яке містить натуральні барвники та ароматизатори.
- ДСТУ 4735:2007 – для морозива з комбінованим складом, яке включає як молочні, так і рослинні жири.
Морозиво за стандартом ДСТУ 4733 є найкращим варіантом, оскільки містить лише натуральні молочні інгредієнти. Тому, якщо ви хочете придбати продукт високої якості, шукайте на упаковці це маркування. Для плодово-ягідного морозива слід шукати ДСТУ 4734 , а для комбінованих продуктів — ДСТУ 4735 .
Як обрати безпечне морозиво?
Звертайте увагу на упаковку – шукайте морозиво, виготовлене за ДСТУ 4733:2007. Саме за цим стандартом виготовляється справжній пломбір, який має у складі не менше 12% молочного жиру. Таке морозиво має насичений смак, ніжну текстуру та є набагато безпечнішим для здоров’я. Якщо в складі написано “рослинні жири”, “замінник”, “комбінований продукт” — краще повернути таке морозиво назад на полицю.
Фото Держпродспоживслужби. Колаж: НМ.
Раніше ми писали: Яке морозиво обрати і скільки можна з’їсти: поради експертів з Дніпра.

Новини рубріки

Небезпечні "укриття": ДСНС застерігає від поширених помилок під час повітряної тривоги
04 травня 2025 р. 15:18

Купатися заборонено: у Дніпрі посилюють контроль за безпекою на воді
04 травня 2025 р. 15:11

«Криворізька птаха» з пряників: у Кривому Розі встановили новий рекорд України
04 травня 2025 р. 14:53