вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Кам’яні пороги замість річки: як зараз виглядає місце поблизу Хортиці після обміління Дніпра
Обміління Дніпра, загибель водних екосистем , мільярдні збитки — екологічні наслідки підриву Каховської ГЕС військами армії рф, що стався 6 червня 2023 року. Сьогодні на місці широкої ріки — оголені кам’яні пороги, які десятиліттями були приховані під водою. Як наразі виглядає місце поблизу Хортиці після обміління Дніпра – дізнавались журналісти «Наше місто».
Руйнування дамби Каховської гідроелектростанції спричинило стрімке падіння рівня води у Дніпровському водосховищі. За словами завідувача сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Михайла Муленка , вже за десять днів після підриву рівень води знизився майже на п’ять метрів. У районі Дніпровської ГЕС річка обміліла настільки, що її дно стало придатним для пішого пересування.
Як стало відомо виданню «Наше місто» з власних джерел, наразі до середини Дніпра можна дійти пішки, переходячи по виступаючих каменях і порогах, які тепер лежать на суші. Ці камені – велетенські, вони зберігають пам’ять про тисячоліття, адже багато з них існують у цьому руслі вже сотні і навіть тисячі років.
Підрив Каховської ГЕС спричинив масштабну шкоду екосистемі Дніпра та прилеглих територій. Внаслідок різкого падіння рівня води було знищено численні водні рослини і тварини, загинули тисячі риб та інших водних мешканців.
Національний заповідник «Хортиця» також зазнав серйозних екологічних втрат, які змінили природний ландшафт. За інформацією завідувача сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця», після обміління оголилося близько 180 гектарів його узбережжя.
Серед яскравих прикладів руйнування природного середовища – гніздування орлана-білохвоста, виду, який внесений до Червоної книги України. Після падіння рівня води частина птахів загинула, а ті, що вижили, були змушені залишити свої гнізда через активність людей, які тепер ходять по оголених порогах і берегах річки.
Загалом підрив дамби спричинив екологічну катастрофу, яка торкнулася, за інформацією дослідників , понад півмільйона гектарів заповідних територій, включно з унікальними природними парками та біосферними заповідниками.
Нагадаємо, раніше ми писали, що на дні Каховського водосховища виросли молоді верби та тополі . З Марсіанських ландшафтів до густих лісів: дно Каховського водосховища заростає зеленню (Фото)
Окрім того, ми писали: Експерти з Дніпра розповіли, чи можливе повторення Каховського сценарію внаслідок удару по ДніпроГЕС .
Фото: «Наше місто».

Новини рубріки

Залишилися дружина, донька, батьки і брат: на війні загинув військовий з Дніпропетровщини
08 травня 2025 р. 21:04

Квартири-привиди на 35 мільйонів: на Львівщині викрито будівельну аферу
08 травня 2025 р. 21:00