вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Я – щаслива жінка: історія багатодітної мами з Дніпра, яка дарує тепло вдома й на роботі
Дніпрянка Вікторія Навощик – мама трьох прекрасних донечок, кохана дружина і висококваліфікована інженерка з охорони праці, яку високо цінують в КП “Теплоенерго”, де вона працює з 2016 року. Загалом же, на теплопостачальних підприємствах Дніпра вже більше 20 років. Вікторія, як ніхто знає, що бути багатодітною мамою — це не лише безкінечний рух, турботи й відповідальність, а передусім величезне щастя. Щодня мама трьох доньок бачить, як росте її любов у трьох різних обличчях, чує сміх, підтримує мрії й дарує тепло, яке множиться у відповідь. Вікторія розповіла “Наше місто”, як їй вдається поєднувати відповідальну роботу з піклуванням про велику родину і власною самореалізацією.
Вікторії 38 років. У шлюбі з чоловіком Віталієм вони вже 19 років. Він також працює в КП “Теплоенерго”, електромонтером, у прямому сенсі цього слова забезпечує оселі дніпрян теплом. Подружжя виховує трьох донечок. Старшій Кірі – 17 років, близнючкам Владі і Златі по 10.
“Моя старша донька – вже студентка. Кіра – надзвичайно талановита дівчинка. Десь з 12 років вона захопилася малюванням, навчалася у художній школі, рік тому вступила до Київського національного університету культури і мистецтв на “графічний дизайн”. Спеціальність обирала сама, а ми з чоловіком її підтримали, не зважаючи на те, що за навчання треба платити. Я розумію, як важливо займатися улюбленою справою, а не тим, що тобі нав’язують”, – каже жінка.
Своєю роботою Вікторія пишається і дуже любить і поважає колег.
“Відділ охорони праці на підприємстві відіграє надзвичайно важливу роль, оскільки саме він забезпечує контроль за дотриманням належних умов праці. Це стосується як фізичної безпеки працівників, так і дотримання технічних регламентів, інструкцій та нормативно-правових актів у сфері охорони праці. Особливо це актуально для КП “Теплоенерго”, об’єкти якого належать до критично важливої інфраструктури міста.
В умовах воєнного стану значення безпечної та безперебійної роботи підприємства зростає в рази, адже стабільне теплопостачання є запорукою життєдіяльності населення та функціонування інших об’єктів інфраструктури. Тому робота на таких об’єктах повинна повністю відповідати вимогам чинного законодавства, державним стандартам з охорони праці, а також додатковим заходам безпеки, пов’язаним із ризиками військового часу.
Злагоджена робота відділу охорони праці дозволяє не лише зберегти здоров’я та життя працівників, а й підтримувати ефективність роботи підприємства у складних умовах, що є надзвичайно важливим для громади та всієї міської інфраструктури.
Бути мамою трьох дітей — це теж окремий вид охорони праці: постійно стежиш, щоб усі були цілі, нагодовані, вчасно лягли спати й не пхали пальці куди не треба. А тепер додайте до цього ще й роботу у відділі охорони праці — і от вам справжній марафон турботи, правил і контролю. Іноді важко, але знаю, що все це — не дарма. Бо вдома і на роботі я дбаю про найцінніше — про безпеку людей”, – розповіла Вікторія.
Коли вона розповідає про своїх доньок, її очі сяють, а на обличчі розквітає посмішка.
“Коли ми планували другу дитину, то ніяк не розраховували, що отримаємо одразу двох. Вагітність проходила з ускладненнями, і в першому триместрі мене поклали у лікарню. І коли лікар робив УЗД, повідомив, що малят буде двоє. Ми з чоловіком були шоковані, але дуже раді. Наші дівчатка так поспішали побачити цей світ, що народилися на 31-му тижні з вагою 1600 грам. Владу залишили зі мною в пологовому, а Злата сама не дихала, тому її перевели в реанімацію дитячої лікарні. Зараз це Центр матері та дитини ім. Руднєва.
Сказати, що було важко, – нічого не сказати. Спочатку охопило почуття безвиході. Невідомість. Різні страхи і невтішні прогнози. Купа грошей. Чоловік їздив до Злати, поки я лишалася з Владою. Але, дякуючи Богу і лікарям, вона скоро почала дихати сама, і далі ми втрьох були в лікарні близько 1,5 місяця. У нас там була лікарка, на жаль, не пам’ятаю ім’я і по-батькові, але прізвище ніколи не забуду – Христосова. Я одразу зрозуміла, що це знак з неба. Що все буде добре”, – розповіла багатодітна мама.
Наразі донькам-близнючкам Віки вже по 10 років. Вони, крім звичайної, вчаться в музичній школі – співають у хорі, ходять на гуртки з вивчення англійської мови, малювання, каліграфії. Ростуть швидко, навіть не скажеш, що народилися такими крихітками. Звичайно, у ранньому дитинстві батькам довелося чимало часу, сил і коштів присвятити їхньому здоров’ю. Вікторія цілих 7 місяців зціджувала молоко, бо малята не могли самостійно їсти. Спеціальні суміші дуже дороговартісні, особливо коли треба годувати двох. Проте найголовнішою причиною було те, що мама хотіла дати немовлятам найкращу і найкориснішу їжу – грудне молоко.
Зважуючи плюси і мінуси багатодітного материнства, Вікторія говорить, що позитивних сторін значно більше:
“Мої дівчатка дуже дружні, комунікабельні, винахідливі, розумні і добрі. Інколи навіть здається, що Кіра одного віку з Владою і Златою, так вони добре знаходять спільну мову. Я завжди даю їм право вибору, проте у вихованні притримуюсь принципу золотої середини. Поважаю особисті кордони, але даю зрозуміти, щоб не переходили мої. Я – щаслива мама, дружина. Але найголовніше – я щаслива жінка”.
У кожній усмішці своїх доньок Вікторія бачить підтвердження, що робить усе правильно. Вона — приклад того, як сердечність і рішучість можуть йти поруч. Їй по силам зігріти цілий дім і навіть ціле місто. Історія Вікторії — про силу любові, про віру в добро і про те, що бути жінкою, мамою і фахівчинею у своїй сфері — не лише можливо, але й надзвичайно надихаюче.
Фото з сімейного архіву Вікторії Навощик.

Новини рубріки

Двоє чоловіків на Синельниківщині поранені через удар КАБом
11 травня 2025 р. 21:30

Залишились мати, дружина, донька, син та брат: на Харківщині загинув захисник з Кам’янського
11 травня 2025 р. 21:21

Сонячна енергія для кожного: як працює СЕС і що вона дає
11 травня 2025 р. 20:53