Спадок, що розділив родину: як дві сестри судилися за квартиру у Дніпрі Дві сестри кілька років намагалися оформити частки у квартирі, що залишилася після смерті бабусі й матері. Зробити це їм не…

12 травня 2025 р. 13:13

12 травня 2025 р. 13:13


Дві сестри кілька років намагалися оформити частки у квартирі, що залишилася після смерті бабусі й матері. Зробити це їм не давала тітка, яка привласнила документи на житло. Подробиці цієї історії читайте у матеріалі « Дніпро Оперативний ».

23 квітня 2025 року суддя Індустріального районного суду Дніпра Олег Мачуський вирішив, що кожній з сестер належить 1/4 квартири . Суд також зобов’язав тітку відшкодувати судовий збір та компенсувати витрати на адвоката.

Посварилися через спадок

У квартирі в Дніпрі мешкала велика родина: бабуся, її донька та дві онуки. Усі були зареєстровані за однією адресою. Цю квартиру бабуся купила ще у 1998 році й це підтверджували документи з міського бюро техінвентаризації.

У 2011 році бабуся померла. Її смерть стала початком довгої історії, яка розділила родину. Спадщина – та сама квартира – мала перейти до двох її доньок: матері сестер та їхньої тітки. Проте ніхто з них не поспішав оформлювати документи на спадщину, як того вимагає закон. Час минав, а квартира залишалася «підвішеною» в юридичному сенсі.

Нова втрата та нові проблеми

У 2020 році померла й мама сестер. Вони залишилися в тій самій квартирі й вважали, що мають право на частку, яку колись мала їхня мати. Але тут виникла проблема: тітка, сестра їхньої мами, тримала всі документи на квартиру у себе та не поспішала їх віддавати.

Сестри пішли до нотаріуса, щоб оформити спадщину, але нотаріус сказала, що без документів на квартиру нічим не може допомогти. А тітка так само продовжувала ігнорувати сестер.

Тому у грудні 2024 року сестри звернулися до суду, вимагаючи визнати за ними право власності на частку квартири у порядку спадкування. Вони пояснили, що разом з матір'ю та бабусею були зареєстровані й мешкали за однією адресою, тому фактично прийняли спадщину, але просто не могли оформити її юридично.

Що вирішив суд

Суддя вивчив документи: свідоцтва про смерть, довідки про реєстрацію, лист із комунального підприємства про право власності та визнав, що мати сестер була співвласницею квартири. Тому після її смерті її частка має перейти до доньок. Згодом кожна з них за заочним рішенням отримала по 1/4 частки спірного житла.

Крім того, суд зобов'язав тітку, яка не приходила на засідання, компенсувати сестрам їхні судові витрати та послуги адвоката, а це понад 14 тис. грн.

На момент підготовки матеріалу заочне рішення ще могли переглянути.

Нагадаємо, що раніше ми писали, як мати та дочка повернули вкрадену квартиру у Дніпрі.

Спадок, що розділив родину: як дві сестри судилися за квартиру у Дніпрі
Дві сестри кілька років намагалися оформити частки у квартирі, що залишилася після смерті бабусі й матері. Зробити це їм не…

Джерело: dnepr.express

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua