вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Смерть улюбленця: як правильно попрощатися з домашньою твариною у Дніпрі
Втрата домашнього улюбленця — болісний досвід для кожного власника. Однак навіть у скорботні моменти важливо дотримуватися правил, які захищають здоров’я людей. «Наше місто» розповість, як легально та гідно провести улюбленця в останню путь: куди звертатися щодо кремації, скільки це коштує та чому не варто користуватися нелегальними кладовищами.
«Ми поховали її улюблені іграшки, бо тіло не віддали»: історія Чіллі
Наталія Дон із Дніпра у травні два роки тому втратила свою улюбленицю — йоркширського тер’єра Чіллі. Собака загинула під час процедури в одній із ветеринарних клінік міста. За словами власниці, сталося передозування наркозу під час підготовки до КТ.
Чіллі загинула, але поховати улюбленицю не вдалося. Фото з особистого архіву Наталії Дон
«Мені неофіційно кілька ветеринарів підтвердили, що це було передозування наркозу. Але, як і у людей, організм кожного реагує по-різному. Довести щось майже неможливо», — розповідає Наталія.
Наталія Дон на прогулянці зі своїми улюбленими собаками.
Поки тіло перебувало на розтині, родина шукала місце для поховання. Та коли з’ясувалося, що тіло не повернуть, бо його вже кремували разом з іншими, довелося прощатися символічно.
«Ми просто закопали її улюблені іграшки там, де хотіли поховати. Іншого варіанту не було», — згадує вона.
Раніше Наталія чула про неофіційні кладовища для тварин у Дніпрі.
«Хоронять хто де: хто на Косі на Перемозі, хто за колишньою ветклінікою — казали, що там кладовище та навіть пам’ятники стоять», – розповіла Наталія Дон.
Чому не можна ховати тварин у місті
Поховання тварин у межах Дніпра та всієї України заборонено ветеринарно-санітарними нормами. При розкладанні тіла тварини виділяються токсичні речовини, які можуть забруднити ґрунтові води, потрапити у питну воду та становити загрозу для здоров’я людей. Крім того, тварини можуть помирати від інфекційних хвороб, що підвищує ризик поширення небезпечних патогенів.
Попри заборону, у Дніпрі є неофіційні кладовища домашніх тварин, як на ж\м Червоний камінь. Фото – “Наше місто”
“Трупні яди, якщо поховання тварини проведено неправильно, потрапляють у стічні води, що може завдати шкоди людям і забруднити воду, яку ми п’ємо,” — пояснює Ірина Пономаренко, начальниця відділу реєстрації тварин КП “Зооконтроль”.
Такі захоронення порушують санітарні вимоги. Фото – “Наше місто”
Єдиний законний та безпечний спосіб утилізації — це кремація. У Дніпрі цією процедурою займається КП “Зооконтроль”, яке прибирає з вулиць тіла безпритульних загиблих тварин з 2017 року.
Якщо помирає домашній улюбленець, відповідальність за його кремацію несе власник, який може обрати один із двох варіантів:
Для оформлення послуги або уточнення деталей варто зателефонувати за номерами: 068-828-22-55 або 098-172-85-99 .
Ірина Пономаренко впевнена, що кремація домашніх тварин – це єдиний правильний спосіб провести улюбленців в останню путь.
“Автомобіль приїжджає у той самий день, коли надійшла заявка. Тіло тварини забирають та зберігають у спеціалізованих холодильниках, після чого воно відправляється на кремацію,” — зазначає Ірина Пономаренко.
Кремація проводиться на загальній основі, тому забрати прах улюбленця неможливо.
Скільки коштує кремація
Вартість послуги залежить від ваги тварини, способу доставки та статусу власника. Ціна на момент підготовки матеріалу становила 120 гривень за кілограм ваги тварини. Наприклад, кремація кролика коштуватиме приблизно 60 гривень, а собаки вагою 30 кг — близько 3600 гривень, якщо власник самостійно доставить тіло до КП “Зооконтроль”. Якщо потрібен спеціалізований автомобіль (для тварин вагою понад 10 кг), то додаткова плата складає 528 гривень.
Мешканці міста можуть викликати спеціальний транспорт, який забере тіло тварини.
Для пільгових категорій – пенсіонерів, багатодітних сімей, ветеранів кремація тварини безоплатна за умови надання ветеринарного паспорта та документа, що підтверджує пільгу.
Як повідомити про загиблу безпритульну тварину
Якщо ви виявили тіло загиблої безпритульної тварини на вулиці, зверніться до КП “Зооконтроль” за телефонами 068-828-22-55 або 098-172-85-99 . Спеціалізований автомобіль забере останки для кремації. Це не лише гуманне рішення, а й відповідальне, бо це допоможе підтримати чистоту у місті.
Наші улюбленці гідні того, щоб з ними попрощалися цивілізовано.
Мешканці Дніпра дедалі частіше обирають кремацію як відповідальний та гуманний спосіб попрощатися з улюбленцем. Щодня КП “Зооконтроль” приймає тварин від власників, які прагнуть гідно завершити життя своїх улюбленців.
“Зараз усе більше людей розуміють, що кремація — це правильний спосіб,” — зазначає Ірина Пономаренко.
Втрата домашнього улюбленця — це важке випробування, але правильне прощання може зробити цей момент менш болючим. Проте, якщо у великих містах, таких як Дніпро, діють комунальні підприємства на кшталт “Зооконтролю”, які займаються утилізацією трупів тварин, то в селах та віддалених районах областей такі послуги недоступні. Це залишає власників тварин без легальних та безпечних варіантів поховань та несе ризики для довкілля та здоров’я.
Для розв’язання цього завдання після закінчення повномасштабної війни має бути створена інфраструктура по всій країні. Бо наші улюбленці заслуговують на гідне прощання навіть після смерті, незалежно від того, де ми живемо.

Новини рубріки

Де і коли у Дніпрі не буде електроенергії а наступному тижні
17 травня 2025 р. 14:10

Проти дніпровської блогерки Ані Алхім відкрито три кримінальних провадження
17 травня 2025 р. 13:59