У м. Самар провели тематичний захід до Міжнародного Дня біологічного різноманіття

22 травня 2025 р. 10:40

22 травня 2025 р. 10:40


22 травня 2025 року у Новомосковському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області працівниками відділу для суб’єктів пробації проведений захід присвячений Міжнародному Дню біологічного різноманіття, на тему: «Екологія у нашому житті».

Під час заходу відбувся перегляд документального фільму з колекції Мережі DOCU/CLUB медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Край електросміття», режисера Девіда Феделя.

Мета заходу привернути увагу підоблікових відділу на ті проблеми, які пов’язані із збереженням біологічного світу. Сьогодні лише невеликий відсоток населення планети розуміє, що саме від біорізноманіття залежать різні аспекти життя: від кліматичної стабільності та якісних харчових продуктів до безпечного життя кожної людини. Саме тому так необхідно слідкувати за збереженням на нашій планеті різних екосистем.

Стрічка порушує глобальну проблему нерегульованого повторного використання електронного сміття. Фільм без діалогів та без авторських коментарів, ти сам на сам із побаченим і від цього перехоплює дух, і справді, слова стають зайвими. На прикладі місцевості Агбогблоші у республіці Гані, що є найбільшим звалищем електронного сміття у всьому світі, автор відтворює не тільки глобальну екологічну катастрофу, але й питання прав людини. Щороку у світі накопичується майже 50 мільйонів тон електронного сміття, щороку Україна викидає на смітник 500 тисяч тон електронних відходів. Чи задумувались ви, що відбувається із використаною побутовою технікою, телефонами, комп’ютерами, куди вони зникають?

Після перегляду фільму учасники показу активно обговорювали питання екологічного права, політики країн, шляхи вирішення названої проблеми та збереження навколишнього середовища. На позитивному прикладі боротьби зарубіжних країн із сміттям була розглянута екологічна ситуація України, можливості та шляхи розв’язання екологічних проблем та необхідність екологічного виховання у дітей для збереження майбутньої екосистеми.

Подолання проблеми електронних відходів потрібно вирішувати як в організаційно-правовому аспекті, так і соціально-інформаційному. Ось яка думка прозвучала: «Перш за все, треба попрацювати над собою, усвідомити всю загрозу, яку несуть побутові відходи. Як правило, більшість людей просто не розуміють масштаби загрози, тому варто їм це пояснювати».

Тож перше, що ми можемо зробити, це почати із себе, із своєї сім’ї.

Надмірне втручання в природне середовище, порушення його умов і законів, а також нестримне забруднення, що спостерігаються в сучасному світі стають причиною втрати біологічного різноманіття і ставлять під загрозу існування самої людини.

Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Долучитися до збереження біорізноманіття може кожен, виконуючи для початку принаймні декілька простих правил, які не потребують великих зусиль, часу та коштів:

– не викидати сміття у непризначених для цього місцях та сортувати його;

– користуватися екологічно безпечними товарами для дому;

– обирати біокосметику;

– садити дерева та долучатися до екологічних акцій;

– скоротити використання паперу та картону.

Цей день є важливим не тільки для кожної людини, але й для кожного мікроорганізму на нашій планеті. Адже дата 22 травня – це ще одна можливість зрозуміти, наскільки всі живі організми на Землі залежать одне від одного. Проте найбільша відповідальність покладається саме на людину, яка може координувати та раціонально використовувати вигоди від біологічного різноманіття, на надаючи йому шкоди.

Людина звикла бути тільки споживачем, проте останні десятки років історії нашої планети свідчать про те, що споживацький порядок існування призведе до незворотних результатів. Те, що починається зі зникнення одного виду рослин чи тварин, може призвести до масштабної катастрофи. Тому Міжнародний день біологічного різноманіття – це ще одна можливість замислитися над тим, що може зробити людина на різних рівнях: міжнародному, державному, родинному та особистому, аби зберегти біорізноманіття на нашій планеті.

Бережіть природу, будьте екологічно свідомими!

У м. Самар провели тематичний захід до Міжнародного Дня біологічного різноманіття

Джерело: poleznaya.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua