вологість:
тиск:
вітер:
Пенсіонерка з Дніпра довірилася “інвесторам” та залишилася без грошей: що вирішив суд
Літня дніпрянка стала жертвою фінансових аферистів, які виманили в неї понад 26 тисяч гривень. Жінка звернулась до суду і довела факт шахрайства. Про деталі справи розкаже «Наше місто» з посиланням на сайт « Дніпро Оперативний ».
Як шахраї обдурили пенсіонерку
У січні 2021 року мешканка Дніпра стала жертвою афери, організованої нібито компанією “Trust Macquarie Capital”. Невідомий, представившись менеджером, зателефонував жінці та пообіцяв значний прибуток від інвестицій. Оскільки пенсіонерка не була обізнана у фінансових питаннях, вона повірила у “надійність” компанії з “міжнародним ім’ям”.
Під виглядом інвестицій у пенсіонерки крали гроші. Фото – depositphotos.com
Зловмисник переконав жертву встановити на її телефон програму AnyDesk, яка дозволила шахраям отримати повний контроль над її банківськими рахунками через додаток “Приват24”. Аферисти швидко проводили транзакції, не даючи жінці можливості відстежити рух коштів.
Так, у січні 2021 року за вказівкою “менеджера” пенсіонерка мала зробити “вступний внесок” у розмірі приблизно 250 доларів. Однак шахраї самі здійснили переказ, використовуючи доступ до її телефону, і з її рахунку зникло понад 7 тис. грн. Примітно, що підприємець, на рахунок якого надійшли ці кошти, зареєструвався як ФОП лише за місяць до афери, а через два місяці припинив свою діяльність.
Подвійна афера
Шахраї не зупинилися на одному випадку. У липні 2021 року пенсіонерка переказала ще 14 тис. грн, які, за словами зловмисників, призначалися для “торгового рахунку” або “відкриття банківської скриньки”. Коли жінка спробувала повернути свої гроші, “менеджер” почав вигадувати відмовки: то платіж прострочений, то вказані невірні реквізити. Зрештою, зв’язок із “компанією” припинився, а пенсіонерка втратила понад 26 тис. грн.
Згодом стало відомо, що “Trust Macquarie Capital” – це фіктивна організація, яка не існує ні в Україні, ні за кордоном. Усі перекази йшли на рахунки ФОПів, які швидко закривалися після отримання коштів. У червні 2021 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку опублікувала офіційне попередження про шахрайську діяльність цієї “компанії”.
Не змирившись із втратою заощаджень, пенсіонерка вирішила діяти. Вона зібрала всі платіжні документи та подала позови до суду, вимагаючи повернення вкрадених коштів, компенсації інфляційних втрат, відсотків та моральної шкоди.
У листопаді 2024 року суддя Красногвардійського районного суду Дніпропетровська Вікторія Самсонова ухвалила рішення про повернення потерпілій понад 13 тис. грн. У січні 2025 року суддя Дмитро Черкез зобов’язав повернути ще понад 23 тис. грн.
Як уберегтися від шахрайства
Щоб не стати жертвою подібних афер, будьте обережні, якщо:
- вам пропонують встановити програми віддаленого доступу на ваш телефон чи комп’ютер;
- обіцяють надпривабливі умови для швидкого заробітку на “інвестиціях”;
- просять переказувати гроші на рахунки невідомих фізичних осіб.
Якщо ви вже постраждали від шахраїв, негайно зверніться до правоохоронних органів і збережіть усі документи, що підтверджують перекази, а також листування з “представниками компанії”.
Нагадаємо, що раніше ми писали як шахрайка під виглядом зняття порчі виманила у чоловіка 6600 грн .

Новини рубріки

У тюрмі Кривого Рогу побралися молодята (фото)
22 травня 2025 р. 17:39

У Дніпрі мати забороняла родичам бачитися з дитиною: що вирішив суд
22 травня 2025 р. 17:32