Попри важке поранення не залишив побратимів у біді: історія захисника з ТрО Дніпра, який отримав «Золотий Хрест»

22 травня 2025 р. 16:05

22 травня 2025 р. 16:05


У 108-й бригаді тероборони добре знають і поважають головного сержанта, командира відділення інженерно-саперної роти Вадима з позивним «Михалич». Він очолює відділення інженерно-саперної роти та вважається одним з найдосвідченіших бійців свого підрозділу. Історію захисника розповіли у прес-службі бригади , пише «Наше місто».

Сапер «Михалич» родом із Дніпра. Свій позивний отримав ще під час служби у 128-й гірсько-штурмовій бригаді — тоді побратими почали звертатися до нього по-батькові, яке трансформувалося у «Михалич». З того часу вирішив залишити це ім’я як бойове.

Військовий шлях Вадима розпочався у 2014 році в складі 20-го окремого батальйону, що дислокувався у Дніпрі. Згодом його підрозділ був приєднаний до 93-ї бригади, де він проходив службу на гарячих напрямках — у Мар’їнці, Горлівці, Верхньоторецькому та Авдіївці. Далі служив у 74-му окремому розвідбатальйоні, а також у 128-й гірсько-штурмовій бригаді. З січня 2022 року уклав контракт з 108-ю бригадою ТрО.

Саперною справою, за словами Вадима, він зацікавився ще на початку служби. Попри усвідомлення складності та ризику цієї спеціальності, вирішив повністю зануритися у військову інженерію. За його словами, це фах, де кожна помилка може коштувати життя, тому робота вимагає максимальної зосередженості та відповідальності.

Попри важке поранення не залишив побратимів у біді: історія захисника з ТрО Дніпра, який отримав «Золотий Хрест»

У перші роки повномасштабного вторгнення підрозділ «Михалича» працював безпосередньо на передовій, мінуючи підступи до позицій, часто під ворожими обстрілами. Одним з найнебезпечніших моментів служби сапер згадує ситуацію, коли довелося виконувати завдання на відстані близько 500 метрів до противника. Попри страх, впевненість у своїх навичках і підтримка побратимів допомогли діяти зібрано та ефективно.

«Кожен військовослужбовець, який обирає цю професію, вже є Героєм. Ми не можемо для себе визнавати та призначати таке поняття як героїзм. Кожен військовий фах небезпечний та тяжкий, але любить його кожний по-своєму. За себе можу сказати одне, що наприкінці жовтня 2023 року в районі села, що на Запоріжжі, при виконанні бойового завдання я отримав важке поранення. Відбувся ворожий скид з дрона, коли я споряджав “Вампіра”. Маю за це Золотий Хрест та відзнаку за поранення. Однак я пишаюся не нагородами, а тим, що ми ніколи не залишаємо своїх побратимів в біді. Що б не трапилось, евакуацію проводимо!», – каже захисник.

Крім виконання бойових завдань, підрозділ займається навчанням військовослужбовців з інших частин, передаючи здобутий досвід. За словами Вадима, головне завдання сапера — забезпечити безпечний прохід побратимів та вчасно виявити небезпеку. Сьогодні ця професія поєднує класику з новітніми технологіями, що дозволяють працювати навіть дистанційно.

Для Вадима професія сапера — це поєднання холодного розуму, креативного мислення та вміння імпровізувати. За його словами, ця спеціальність особливо важлива у нинішніх умовах позиційної війни. Це фах для людей з міцними нервами і глибоким почуттям відповідальності.

Підтримуйте захисників України вподобайками та приєднуйтеся до лав 108-ї  бригади ТрО. Телефон рекрутингового центру: 0 800 337 803.

Вакансії у нашій бригаді дивіться на сайті .

Нагадаємо, Пройшов шлях від розвідника до командира батареї: історія захисника з ТрО Дніпра .

Раніше ми писали: Повернулася з-за кордону, щоб стати на захист країни: історія матері двох дітей з Дніпра, яка воює на Куп’янському напрямку .

Окрім того, ми розповідали: Хотіла потрапити у піхоту, але не взяли: історія військової з позивним Бабурка , яка долучилась до ЗСУ рік тому.

Фото: 108 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ, Валерій Кравченко.

Попри важке поранення не залишив побратимів у біді: історія захисника з ТрО Дніпра, який отримав «Золотий Хрест»

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua