вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Молодіжний медіацентр Дніпра: як стипендія імені О. Поля допомогла створити платформу для молоді
Микита Беценко з Краматорська. До Дніпра переїхав ще до початку повномасштабного вторгнення. У свої 17 років він вже очолює відділ фотографів у “Молодіжному медіацентрі Дніпра”. Інтерес до фото- та відеозйомки з’явився ще в ранньому підлітковому віці, і хлопець твердо вирішив розвиватися саме в цьому напрямку, пише «Наше місто».
“Однією з моїх цілей є побудова ще сильнішої команди фотографів, які можуть самостійно працювати, повністю закривати зйомки – і ми зараз активно над цим працюємо”, – розповідає Микита.
Команда вже має досвід зйомок кліпів. Одним із найуспішніших став кліп “Ніченька”, який набрав понад 7 мільйонів переглядів на платформі Youtube. Також вони працюють із місцевими артистами, знімають бекстейджі, повноцінні музичні відео і віддають проєкти “під ключ”.
“Для мене особисто це як досвід роботи на знімальному майданчику, а для молоді – можливість побути за лаштунками справжнього відеовиробництва. Це дуже цікавий і корисний досвід”, – ділиться він.
За активну участь у громадському житті та медіадіяльності Микита з вже встиг отримати стипендію імені Олександра Поля. Ця програма була створена для активної молоді у 2018 році за ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова.
Микита Іграєв – очолює ГО “Молодіжний медіацентр Дніпра”. У сферу медіа прийшов у 16 років, коли, роздаючи листівки на вулицях, заробив на свою першу фотокамеру.
“У мене була ціль – розвиватися у сфері фотографії. Я не бачив для себе перешкод”, – каже він.
Микита двічі отримував стипендію міського голови імені Олександра Поля – у 2017 та 2025 роках. Ця підтримка дала йому змогу реалізувати мрію – створити простір, де молодь зможе навчатися, знімати, монтувати, розвиватися як SMM-спеціалісти. Також на базі медіацентру діє соціальне підприємство “Story book”, яке створює шкільні альбоми з доповненою реальністю. Проте його головна мета – не бізнес, а інвестиція в розвиток молоді.
“20% виручки ми в кінці року виділяємо на грантові можливості для шкіл, які долучилися до створення альбомів. Ми створюємо конкурс, і переможці отримують підтримку для відкриття молодіжного простору у своїй школі. Щоб у місті молодь мала місце для розвитку, потрібно близько 100 молодіжних просторів. Самостійно ми цього не зробимо, але через соціальне підприємництво – цілком можливо”, – пояснює Іграєв.
Наразі в “Молодіжному медіацентрі Дніпра” працює близько 40 волонтерів віком від 14 до 35 років. Серед них є і переселенці. які знайшли у медіа нову точку опори.
“У моїй команді є підлітки, які в 17 років експертніші за дорослих. Вони вже навчають інших. Я думаю, що таких дітей треба підтримувати. Потрібно робити ще більше стипендій, щоб мотивувати молодь діяти”, – наголошує Іграєв.
Особливу увагу команда приділяє роботі з підлітками, які пережили окупацію чи активні бойові дії. Через медіа вони поступово відкриваються, повертаються до активного життя, і починають реалізовувати себе.
Раніше ми писали, стипендія, що відкриває двері: як щорічна програма імені Олександра Поля змінила життя молодих людей у Дніпрі.
Також ми писали, соціальна стипендія в Україні : хто може отримати та який розмір виплат.

Новини рубріки

ЕКСКЛЮЗИВ Для тата-воїна: 9-річна дніпрянка записала пісню з військовим оркестром
23 травня 2025 р. 20:52

Ошукали людей на пів мільйона гривень: на Дніпропетровщині викрили групу шахраїв
23 травня 2025 р. 20:40

Розсилають фальшиві платіжки за комуналку: шахраї придумали нову схему
23 травня 2025 р. 20:37