вологість:
тиск:
вітер:
У Дніпропетровській області з початку року зафіксовано 9 випадків хвороби Лайма
З початку 2025 року в Дніпропетровській області зареєстровано дев’ять випадків хвороби Лайма. Про це повідомили у Дніпропетровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України , пише «Наше місто»
У Дніпропетровській області щорічно реєструються випадки хвороби Лайма. Протягом 2021-2024 років щорічно реєструвалось від 100 до 200 випадків.
Лише з початку року на Дніпропетровщині зафіксовано 9 випадків хвороби.
Хвороба Лайма — небезпечне інфекційне захворювання, що передається через укуси іксодових кліщів. Найвищу активність ці паразити проявляють у весняно-літній період — з квітня по червень, а також восени — з вересня по листопад. У ці місяці ризик зараження зростає.
Інфікування часто відбувається під час перебування на дачах, у лісопаркових зонах та місцях відпочинку в межах міст і селищ. У більшості випадків люди не помічають моменту укусу — лише третина хворих може його пригадати. Серед захворілих близько 60% жінок, та до 40% чоловіків.
Збудником хвороби є бактерії роду Borrelia , що потрапляють у кров під час укусу інфікованого кліща. Інкубаційний період захворювання становить у середньому 7–14 днів, але може тривати до 45. Однією з основних ознак зараження є почервоніння на місці укусу, яке з часом збільшується.
Хвороба може мати кілька стадій — від початкової локалізованої до пізньої хронічної. Ускладнення включають ураження суглобів, серцево-судинної та нервової систем, а в окремих випадках — навіть інвалідність.
Симптоми хвороби Лайма
Як захистити себе від укусів кліщів
Медики наголошують на важливості профілактики: при перебуванні на природі слід носити світлий одяг із довгими рукавами, регулярно оглядати тіло, використовувати репеленти. У разі виявлення кліща на тілі, його потрібно якомога швидше видалити у медичному закладі, зберігши паразита для можливого лабораторного аналізу.
Дослідження кліщів та аналізи крові постраждалих проводять у спеціалізованій лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб. Щороку туди надходить близько тисячі зразків, а у 2025-му вже досліджено понад 100 кліщів. У разі виявлення інфікованого кліща пацієнту можуть призначити екстрену профілактику та подальше обстеження.
Фахівці закликають мешканців області бути особливо обачними під час відпочинку на природі та своєчасно звертатися по медичну допомогу у випадку підозри на зараження.
Нагадаємо, в Україні фіксують збільшення випадків гепатиту А.
Раніше ми писали, гепатит А в Україні: чи загрожує спалах Дніпру і хто у групі ризику.

Новини рубріки

ЕКСКЛЮЗИВ Для тата-воїна: 9-річна дніпрянка записала пісню з військовим оркестром
23 травня 2025 р. 20:52

Ошукали людей на пів мільйона гривень: на Дніпропетровщині викрили групу шахраїв
23 травня 2025 р. 20:40