ЕКСКЛЮЗИВ Шляхами стихій: пригоди дніпрянина Бориса Шульмана в десятках країн

24 травня 2025 р. 16:28

24 травня 2025 р. 16:28


Борис Шульман — професійний гід, тренер і мандрівник, чий шлях охоплює десятки країн — від Танзанії до Ісландії, від Болівії до Непалу. Його історію розповідає “Наше місто”.

Його головна кваліфікація — водний туризм: рафтинг, каякінг, сплави річками, зокрема Білого Нілу, річкою Титана в Кенії, складними маршрутами Еквадору, Болівії, Чилі.

— Я не ганяюсь за рекордами: подорожую для кайфу і люблю дарувати його людям, — зізнається пан Борис.

Втім, деякі його досягнення все ж вражають.

— Я не знаю жодного свого колеги, який був би на Кіліманджаро 33 рази! Це, мабуть, рекорд, — говорить мандрівник.

З 2016 року Борис Шульман розробляє авторські маршрути. Найпопулярніший з них — «Сафарі: Кіліманджаро, Занзібар». За його словами, цей маршрут «емоційний бутерброд», де кожен етап – калейдоскоп враження.

—  Якщо ви марили Африкою, – то за дві доби ви все це побачите. Усіх тварин, ландшафти. Потім — шість днів сходження, це важко.  Не тому, що Кіліманджаро якась особливо складна гора, а тому що досить висока — майже 6000 метрів. І з четвертої на п’яту добу ви лізете на ці 6000 метрів вночі. Це дуже мало для акліматизації, але ми так відполірували маршрут, щоб це було можливо у досить короткий час. Потім — спуск і ніч на висоті майже 4000 метрів. А вже наступного вечора — блакитний океан, коктейль у руці й шелест пальм навколо. Це розрив мозку, — запевняє пан Борис.

Ще один маршрут, який мандрівник розробив спеціально для початківців і родин із дітьми, має назву «Діти капітана Гранта». Це 11-денна подорож до Непалу з легкими гірськими походами, з краєвидами на два восьмитисячники, сафарі в національному парку, екскурсіями по легендарних храмах Катманду.

Шульман каже, що створив цей маршрут насамперед для себе — щоб мати змогу частіше бачити сина.

Мандрівник також водить групи до Тибету, Бутану, Північної Індії.

— Я дуже люблю історичні країни, – каже він. – В Тибеті ми відвідуємо монастирі, я про них знаю дуже багато. Можу два тижні не закривати рота. За часи мандрів, а це вже понад 12 років, я став послідовником буддизму.

Під час повномасштабного вторгнення Борис Шульман допомагав армії, волонтерив, організовував благодійні тури для дітей загиблих і зниклих безвісти бійців. Після 60-річчя повернувся до роботи — і першою його експедицією стало сходження на Кіліманджаро разом із п’ятьма українськими військовими з протезами — чотирма хлопцями і однією дівчиною.

Раніше ми писали: Дійшов з Дніпра до Карпат : відомий мандрівник Сергій Гордієнко підкорив Говерлу.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Шляхами стихій: пригоди дніпрянина Бориса Шульмана в десятках країн

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua