вологість:
тиск:
вітер:
Праця, що дарує світло: Криворізька ТЕС відзначила своє 60-річчя
Криворізькій ТЕС - 60
Криворізькій ТЕС виповнилось 60 років - фото пресслужба Криворізької РВА
1 липня 1965 року – дата, з якої почалася нова енергетична епоха для всього регіону. Саме тоді було введено в експлуатацію перший енергоблок нашої станції. Але історія почалася раніше – ще у 1960-му, коли в безлюдний степ на Дніпропетровщині приїхали інженери та проєктанти, щоб збудувати те, у що спершу навіть не вірили місцеві — потужну електростанцію.
Це був виклик. У місці, де воду привозили з райцентру, виростала Криворізька ТЕС — енергетичне серце регіону, а разом з нею — і нове місто енергетиків — Зеленодольськ.
Перший енергоблок електростанція було запущено у 1965 році. Його потужність становила 300 тисяч кВт. У 1966 році на Криворізькій ТЕС було запущено другий і третій енергоблок. Через два роки на тепловій електростанції запустили четвертий і п’ятий енергоблок.
У 1969 році було запущено шостий енергоблок. Наступного року – сьомий та восьмий енергоблок теплової електростанції. Протягом 1972-1973-х років було запущено ще два енергоблоки теплової електростанції: дев’ятий та десятий.
Коли будівельні роботи на Криворізькій тепловій електростанції були закінчені, вона стала однією з найпотужніших теплових електростанцій у всій Європі, яка здійснювала роботу на твердому паливі.
Десятки тисяч будівельників, ремонтників і енергетиків працювали на станції за ці роки. В жодного з них навіть думки не було, що на українську землю прийде війна. Та це сталося. Поранені робітники, зруйновані будівлі, понівечене обладнання - надовго закарбуються в пам’яті криворіжців.
На сьогодні Криворізька ТЕС - підприємство унікальне. Саме навколо будівництва станції колись зібрались “найкращі розуми” того часу, народився цілий населений пункт, який сьогодні ми знаємо під назвою Зеленодольськ.
Сьогодні підприємство забезпечує електроенергією кілька громад Криворізького району. 60% містян Зеленодольська працюють на підприємстві.
" Наші енергетики працюють в умовах обстрілів та руйнувань, але, незважаючи ні на що, вони йдуть на ризики, щоб лише відновити тепло і світло в оселях мешканців і мешканок Криворіжжя.
На жаль, у сучасній історії енергетичної галузі є імена загиблих наших енергетиків. Пам'ятаємо кожного і кожну, хто втратили життя… ", - зазначив Євген Ситниченко, голова Криворізької РВА.
Раніше ми писали: 2 липня Кривий Ріг атакували російські БпЛА - містяни чули вибухи: що відомо про наслідки .

Новини рубріки

Що не можна робити 5 липня: народні прикмети та заборони
05 липня 2025 р. 09:10

Подвійна атака по Кривому Рогу 4 липня: ліквідація наслідків триває
05 липня 2025 р. 08:52