вологість:
тиск:
вітер:
Чи доведеться студентам у Дніпрі проходити обов'язкову військову підготовку: що кажуть в МОН Вже найближчим часом можуть відбутися зміни у курсі базової військової підготовки для студентів, який має стартувати з 1 вересня цього…
Вже найближчим часом можуть відбутися зміни у курсі базової військової підготовки для студентів, який має стартувати з 1 вересня цього року у вишах. Відповідні зміни анонсував заступник міністра освіти Михайло Винницький, передає " Дніпро Оперативний ".
Що відомо про обов'язкову БЗВП?
Нагадаємо, в січні 2025 року Міноборони повідомило про запровадження з 1 вересня цього року обов'язкової базової військової підготовки для студентів закладів вищої освіти. Як пояснюють у відомстві, програма спрямована на те, щоб надати студентам основні знання та навички у військовій справі, підвищити рівень національної безпеки та підготувати молодь до ефективного захисту країни у сучасних умовах.
Водночас зазначають, що зміни до закону не передбачають мобілізацію до 25 років.
Позиція МОН
Як повідомляло видання " Дзеркало тижня ", Міністерство освіти та науки розглядає скасування обов'язкової БЗВП для студентів та наразі розробляє відповідний законопроєкт. За словами заступника міністра освіти Михайла Винницького, новий курс має проводитися за бажанням здобувачів освіти. Він підкреслив, що примус може призвести до того, що багато студентів спробують «відкупитися» від занять, створивши корупційну проблему на національному рівні.
Так, вже зареєстровано проєкт закону, який скасовує обов’язковість БЗВП , натомість запроваджуючи курс «Основи національного спротиву». Деталі нового проєкту закону поки не розкриваються, але тривалість теоретичної частини залишиться без змін.
«Все решта має суттєво змінитися і буде змінено найближчим часом», - наголосив Винницький.
"Наразі невідомо, чи скасують обов'язкову БЗВП"
У відомстві додали, що законопроєкт, який передбачає заміну курсу БЗВП на дисципліну «Основи національного спротиву», має зробити цю дисципліну обов’язковою для студентів другого курсу вищих навчальних закладів і коледжів.
Що передбачає нововведення від МОН?
Основна ідея курсу "Основи національного спротиву" — оновити концепцію військової підготовки, акцентуючи увагу на теоретичних знаннях, домедичній допомозі, навігації, а також сучасних цифрових технологіях, які сприяють безпеці та обороні. Польові тренування пропонують скоротити: замість повного мобілізаційного курсу студенти проходитимуть короткі виїзди на полігони для засвоєння базових навичок поводження зі зброєю та орієнтування у польових умовах.
В законопроєкті також враховані особливості для студентів, які з релігійних причин не можуть тримати зброю — їм збільшать складову з домедичної допомоги.
У МОН підкреслили, що мобілізаційний вік в Україні залишається незмінним — з 25 років, а молодь від 18 до 24 років може служити у війську лише за добровільними контрактами.
Запровадження курсу "Основи національного спротиву" не має меті готувати студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти до мобілізації. Мова йде про підготовку до потенційних загроз, з яким може в майбутньому стикнутися будь-який громадянин України, - йдеться у відповіді міністерства.
Також важливо зауважити, що розгляд даної ініціативи триватиме протягом невизначеного часу, до нього можуть вноситися зміни, тож говорити про оновлення курсу ще рано.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що дніпряни можуть знятися з розшуку без візиту до ТЦК . Також розповідали, що зміниться для чоловіків після служби за «Контрактом 18–24» .

Новини рубріки

Що таке томат, а що — помідор: пояснюємо просто і цікаво
03 липня 2025 р. 21:11