вологість:
тиск:
вітер:
ОФІЦІЙНО Безбар’єрний простір у Дніпрі: у місті тривають ремонті роботи на перехресті вул. Короленка та проспекту Дмитра Яворницького
У Дніпрі активно реалізують проєкт «Рух без бар’єрів», ініційований першою леді Оленою Зеленською. Наразі триває реконструкція ділянки на перехресті проспекту Дмитра Яворницького та вулиці Короленка — одного з ключових етапів створення першого у місті безбар’єрного маршруту, пише «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міськради .
Цей маршрут простягатиметься від площі Соборної до залізничного вокзалу. Він покликаний зробити пересування комфортним і безпечним для всіх : людей з інвалідністю, батьків із візочками, літніх громадян, військових після поранень та всіх, хто стикається з фізичними чи сенсорними перешкодами.
«Частково ця локація вже була безбар’єрною, адже при реконструкції вулиці Короленка дотримувалися принципу інклюзивності. Зараз активно ремонтують перехрестя головного проспекту з вулицею Володимира Мономаха. Там улаштовують пішохідні переходи. Вже завершено облаштування трамвайних колій, щоб особам з інвалідністю, літнім людям та сім’ям з дитячими візочками було зручно перетинати їх. Такі роботи проходитимуть системно на кожному перехресті, аби об’єднати окремі локації в нашому місті, які вже пристосовані для людей з інвалідністю, в один зручний маршрут. Усе це зробить Дніпро комфортним, безбар’єрним і пристосованим для всіх його мешканців», — зазначив головний архітектор Дніпра Дмитро Волик.
Одним із тих, для кого доступність простору — життєва необхідність, є Тимофій Мишаков. Ветеран війни, який після поранення у 2019 році пересувається на кріслі колісному, підтримує зміни у місті.
«Високі бордюри та ями на пішохідних доріжках – це все ускладнює мені пересування містом. Нещодавно під’їхав до магазину купити пляшку води, а там поріг 10 см і пандуса немає. Для мене це значна перешкода. Доводиться когось просити про допомогу. Тому впровадження проєкту «Рух без бар’єрів» – це добре. Хочеться, щоб місто стало доступним скрізь. Частково я вже бачу зміни, і це приємно. Магазини стають більш пристосовані для людей на кріслах колісних та людей з дитячими візочками. Потихеньку все йде на впровадження безбар’єрності у Дніпрі», — каже ветеран, амбасадор проєкту «Рух без бар’єрів» Тимофій Мишаков.
Паралельно роботи ведуться і на інших ділянках. Так, на перехресті проспектів Дмитра Яворницького та Науки облаштовують нову пішохідну зону та велодоріжки.
Перший безбар’єрний маршрут у Дніпрі вже позначений відповідним маркуванням. Це своєрідний сигнал для маломобільних людей: тут простір безпечний і зручний.
Міська влада активно співпрацює з представниками місцевого бізнесу, який долучається до змін, аби зробити інфраструктуру доступною для кожного.
Довідка
«Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Він охоплює 15 пілотних громад, серед яких — Дніпро, Київ, Одеса, Львів, Тернопіль, Полтава та інші. У межах проєкту створюють безбар’єрні маршрути з доступними тротуарами, зрозумілою навігацією, тактильними позначками, пандусами, адаптованими магазинами, установами та кав’ярнями. Виконавчий партнер ініціативи — громадська організація «Безбар’єрність».
Нагадаємо, раніше ми писали: Тактильна плитка та понижені бордюри: у Дніпрі вулицю Дениса Котенка зробили безбар’єрною .
Фото: пресслужба міськради.

Новини рубріки

Вперше від початку війни: 4 липня росіяни обстріляли Кривий Ріг шахедами і КАБом
04 липня 2025 р. 21:58

На Київщині повідомили підозру ексдепутату в приховуванні майна на понад 4 млн грн
04 липня 2025 р. 21:39

Війна забирає найкращих: на Луганщині загинув військовий з Нікопольського району
04 липня 2025 р. 21:19