Російський метал підриває кліматичну стратегію ЄС: що пропонує Україна

05 липня 2025 р. 18:56

05 липня 2025 р. 18:56


2025-07-05 16:45:00

фото з відкритих джерел

Попри санкції, російська металопродукція продовжує надходити на ринок Європейського Союзу, ставлячи під загрозу не лише економічну безпеку регіону, але й кліматичні амбіції об’єднаної Європи. На цьому під час конференції «Бізнес vs санкції» у Києві наголосила комплаєнс-офіцерка Групи Метінвест Ангеліна Чачуна.

Як російський метал руйнує кліматичні плани ЄС: що це означає для України

За її словами, лише у 2023 році країни ЄС імпортували російської металопродукції на суму 2,9 млрд євро, а у 2024-му — ще на 2,6 млрд. Найбільше закуповують Бельгія, Італія, Данія, Чехія та Франція. Основну частину постачання складають сляби — сталеві напівфабрикати, без яких не обходиться європейська металургія.

Російський метал підриває кліматичну стратегію ЄС: що пропонує Україна

комплаєнс-офіцерка Групи Метінвест Ангеліна Чачуна

Купуючи метал у Росії, Європа фактично фінансує військову машину агресора. Металургія залишається однією з ключових галузей, яка наповнює державний бюджет РФ і дозволяє продовжувати збройну агресію проти України. «ЄС продовжує закуповувати продукцію, яка живить військову машину Росії», — підкреслила Чачуна.

Ще однією проблемою є демпінгові ціни. Російські сляби коштують у середньому на 80 євро дешевше, ніж продукція виробників із ЄС або Туреччини. Це створює нерівні умови на ринку та ставить під удар ті компанії, які свідомо відмовилися від співпраці з Росією та інвестують у «зелену» металургію.

Парадоксально, але водночас Європа декларує курс на «зелену» трансформацію та планує інвестувати мільярди в екологічно чисті технології до 2030 року. Дешевий імпорт із РФ демотивує виробників вкладати кошти у модернізацію, адже російська сировина витісняє дорожчу, але більш екологічну продукцію.

Формально обмеження на імпорт російської металопродукції існують, однак діє перехідний період, який дозволяє постачання. Цим активно користуються великі європейські корпорації, намагаючись залишитися на російському ринку й отримувати вигоду від прогалин у санкційній політиці.

Українська сторона закликає ЄС до рішучих кроків: скасувати перехідний період, запровадити мита на будь-яку російську металопродукцію та обмежити імпорт залізорудної сировини.

« Український бізнес опинився між молотом санкцій і ковадлом подвійних стандартів », — резюмувала Чачуна, підкресливши, що без послідовної позиції ЄС та тиску на компанії змін не відбудеться.

Раніше ми писали: Турецька сталь витісняє українську: як імпорт змінює ринок і що може зробити держава

Російський метал підриває кліматичну стратегію ЄС: що пропонує Україна

Джерело: krivbass.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua