Весілля скасоване: юристи пояснюють, хто відшкодовує витрати

05 липня 2025 р. 19:23

05 липня 2025 р. 19:23


2025-07-05 17:45:00

фото Координаційного центру з надання правничої допомоги

Весілля — одна з найочікуваніших подій у житті закоханих. Проте іноді замість святкових келихів і обручок — розірвані договори, повернення залів і чималі фінансові втрати. Хто ж компенсує витрати у випадку скасування весілля, роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги.

Чи повернуть гроші за скасоване весілля: пояснення від юристів

Шлюб в Україні ґрунтується на добровільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до нього заборонене і навіть карається законом. Водночас кожен із наречених має право відмовитися від шлюбу на будь-якому етапі.

Юридичні наслідки відмови від шлюбу

До подання заяви в ДРАЦС жодних юридичних наслідків немає. Проте після подачі заяви й до дня реєстрації весілля можуть виникати майнові наслідки. Особа, яка відмовилася від шлюбу, повинна відшкодувати витрати іншій стороні. Йдеться про витрати, безпосередньо пов’язані з підготовкою до весілля: оренда ресторану, придбання весільної сукні, замовлення декору тощо.

Що робити з подарунками

Якщо пара вже отримала подарунки до весілля, дарувальники мають право вимагати їх повернення. У разі втрати подарунка — необхідно відшкодувати його вартість.

Коли відшкодування не потрібне

Відмовлятися від відшкодування можна, якщо причиною скасування шлюбу стали суттєві обставини: аморальна чи протиправна поведінка іншого нареченого, приховані серйозні хвороби, наявність дітей або судимість.

Як повернути витрати

У першу чергу варто спробувати вирішити питання мирно — надіслати претензію із зазначенням витрат і реквізитів для повернення грошей. Якщо ж домовитися не вдається, можна звертатися до суду за місцем проживання відповідача. Обов’язково додати чеки, договори та інші документи, що підтверджують витрати.

За подання позову майнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1% від суми вимог.

Де шукати допомогу

Юристи системи безоплатної правничої допомоги безкоштовно консультують громадян щодо їхніх прав і можуть допомогти із підготовкою документів. Деякі категорії осіб — наприклад, ветерани, ВПО, люди з інвалідністю чи пенсіонери з низьким доходом — мають право на безоплатне представництво в суді.

Раніше ми писали: Реєстрація шлюбу зі зміною прізвища: список документів, в яких криворіжцям необхідно оновити персональні дані

Весілля скасоване: юристи пояснюють, хто відшкодовує витрати

Джерело: krivbass.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua