Пенсіонери на Житомирщині організували продаж “липових інвалідностей” військовозобов’язаним

06 липня 2025 р. 15:18

06 липня 2025 р. 15:18


Служба безпеки України спільно з Національною поліцією задокументувала масштабну схему ухилення від мобілізації, яка діяла на Житомирщині. Організатори, що мали широкі зв’язки у медичній сфері, у змові з посадовцями МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) “продавали” військовозобов’язаним чоловікам фіктивні інвалідності. Про це повідомляє 49000 з посиланням на управління СБУ в Житомирській області.

За матеріалами справи, “торгівлю інвалідностями” організували чоловік та жінка пенсійного віку. Вони активно використовували свої особисті та родинні зв’язки у сфері охорони здоров’я регіону. Посередники переконували “клієнтів” у своєму впливі на лікарів різних профілів та членів МСЕК для ухвалення позитивних рішень щодо встановлення груп інвалідності. За це вони вимагали гроші – як для себе, так і для медиків.

“Інвалідність під ключ” за $5000

Вартість оформлення фіктивного інвалідного статусу “під ключ” становила в середньому 5 тисяч доларів США. Ціна могла варіюватися залежно від реального стану здоров’я “клієнта” та бажаної групи інвалідності.

У межах кримінального провадження вже задокументовано випадок, коли минулого року фігуранти “вирішили питання” із встановленням III групи інвалідності 38-річному чоловіку призовного віку з Коростеня. За свої послуги вони отримали 4,5 тисячі американських доларів.

Оскільки у чоловіка не було достатніх розладів здоров’я для отримання статусу інвалідності, “інвалідо-дилери” розробили для нього детальний план дій:

Підозри та подальше розслідування

На підставі зібраних доказів двом посередникам та ухилянту-хабародавцю вже повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі за вчинення дії з використанням службового становища, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Лікарю-невропатологу МСЕК інкримінується вчинення злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Фіктивну інвалідність, встановлену фігуранту, скасовано.

Наразі у межах досудового розслідування триває документування участі у корупційній схемі інших лікарів медичних закладів регіону, включаючи посадовців МСЕК.

Пенсіонери на Житомирщині організували продаж “липових інвалідностей” військовозобов’язаним

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Закарпатті затримали керівника відділу кадрів обласної лікарні, який за 17 тисяч доларів США обіцяв “інвалідність” доньці військового.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.

Пенсіонери на Житомирщині організували продаж “липових інвалідностей” військовозобов’язаним

Джерело: 49000.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua