Соковита користь літа: чим корисний кавун і кому його слід уникати

07 липня 2025 р. 16:33

07 липня 2025 р. 16:33


2025-07-07 16:15:00

Чим корисний кавун і кому його слід уникати - фото з відкритих джерел

У спекотні літні дні важко знайти щось більш освіжаюче, ніж соковитий кавун. Цей яскраво-червоний фрукт не тільки тішить смаком, а й може суттєво впливати на організм. Та чи справді варто вживати кавун щодня, і як це може позначитися на здоров'ї — розповідаємо далі з посиланням на сайт Eating well .

Навіщо додавати кавун у раціон

Кавун — це на 92% вода, тож він чудово допомагає підтримувати водний баланс організму влітку. За словами дієтолога Меггі Міхальчик, завдяки високому вмісту рідини та наявності корисних мінералів, таких як калій і магній, цей фрукт сприяє гідратації та регулює електролітний баланс.

Соковита користь літа: чим корисний кавун і кому його слід уникати

Чим корисний кавун і кому його слід уникати - фото з відкритих джерел

Джерело антиоксидантів

Яскравий колір кавуна забезпечує лікопен — потужний антиоксидант, що захищає клітини від пошкоджень, які спричиняють вільні радикали. Відомо, що антиоксиданти зменшують ризик розвитку серйозних захворювань, зокрема серцево-судинних хвороб, деяких видів раку та нейродегенеративних патологій. Особливо ефективне поєднання лікопену та вітаміну С, які містяться в кавуні.

Підтримка імунітету

Кавун містить значну кількість вітамінів А та С — речовин, необхідних для нормальної роботи імунної системи та здоров'я шкіри. Вітамін С також може допомагати організму боротися з інфекціями, а бета-каротин і лікопен, що присутні у кавуні, додатково зміцнюють захисні сили.

Користь для серця

Фахівці зазначають, що лікопен здатен позитивно впливати на рівень холестерину та цукру в крові, а це напряму пов’язано з профілактикою серцево-судинних захворювань. До того ж кавун не містить жиру, холестерину та натрію. Хоча у фрукті є природні цукри, завдяки клітковині його глікемічне навантаження залишається помірним.

Харчова цінність кавуна

Одна склянка нарізаного кавуна містить:

  • 46 ккал;
  • 12 г вуглеводів;
  • 1 г клітковини;
  • 9 г цукру;
  • 1 г білка;
  • 0 г жиру;
  • 2 мг натрію;
  • 12 мг вітаміну С (20% добової норми);
  • 170 мг калію (4% добової норми);
  • 15 мг магнію (4% добової норми).

Соковита користь літа: чим корисний кавун і кому його слід уникати

Чи всім можна їсти кавун щодня?

Попри численні переваги, кавун підходить не всім. Його надмірне вживання може призвести до стрибків рівня цукру в крові, що небезпечно для людей із діабетом або порушенням толерантності до глюкози. Також можлива алергічна реакція у людей, які мають чутливість до трав, динь, селери, персиків, помідорів чи апельсинів.

Кавун — не лише смачний, а й корисний сезонний продукт, який варто включати в раціон у літню спеку. Він допомагає підтримати водний баланс, забезпечує антиоксидантами, зміцнює імунітет і позитивно впливає на серцево-судинну систему. Однак людям із певними захворюваннями варто споживати його помірно й радитися з лікарем.

Раніше ми писали: небезпечні нітрати: як криворіжцям уберегтися від отруєння кавуном .

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Krivbass.city , має інформаційний характер і не може бути рекомендацією. Застосування будь-яких медичних препаратів має бути узгоджене з лікарем. Якщо маєте скарги на здоров'я — обов'язково зверніться до фахівця.

Соковита користь літа: чим корисний кавун і кому його слід уникати

Джерело: krivbass.city