вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Як у Дніпрі оновлюється 12 квартал
Житлові масиви в нашому місті забудовувалися по черзі. Цей житловий масив у Шевченківському районі був дванадцятим за рахунком. Сьогодні його називають «Старим кварталом» або просто кварталом, але для більшості місцевих жителів він залишається рідним 12 кварталом . Нині, попри війну, цей знаковий для багатьох дніпрян житловий масив змінюється на краще. Так хочуть містяни, які звертаються з відповідними запитами до місцевої влади. Про позитивні зміни 12 кварталу розповість «Наше місто» .
«Всевидяче око» забезпечить правопорядок на Інженерній
Пішохідна зона на Інженерній – улюблене місце відпочинку квартальців. Цю місцеву алею давно вподобали і дорослі, і діти. Вечорами та на вихідних сюди приходять десятки містян. Автолюбителі паркуються неподалік, залишаючи машини без нагляду. На жаль, ці машини користуються підвищеною увагою в автомобільних крадіїв.
Тому місцеві жителі звернулися до депутата міської ради Дніпра Євгена Кривошеєва з проханням встановити камери відеоспостереження.
– Тут завжди багато дітей, мам з візочками, – зазначає Алла Шойхет, голова декількох ОСББ. – Люди гуляють до пізнього вечора — навіть зараз, попри ситуацію в країні. Камери справді важливі для нашої безпеки. Особливо страждають власники машин у дворах. Автомобільні злодії не дрімають! Тому ми звернулися до нашого депутата та Шевченківської адміністрації з проханням встановити відеонагляд і зробити благоустрій. Відреагували дуже оперативно — і тепер бачимо результат.
Камери відеонагляду дійсно встановили тут досить швидко.
– Це популярне місце для прогулянок, – розповідає Олег Дюткін, голова Шевченківської адміністрації . – Саме тому питання благоустрою та безпеки цієї території стало для нас пріоритетним. Щоб зберегти громадське майно та запобігти вандалізму, на запит адміністрації в межах програми «Безпечне місто» встановлено 10 сучасних камер. Це дозволить фіксувати порушення громадського порядку в реальному часі та оперативно передавати дані до відповідних служб. Відеонагляд працюватиме цілодобово, що підвищить рівень безпеки і дозволить правоохоронцям швидше реагувати на інциденти. Ми й надалі працюватимемо над тим, щоб оновлені території були доглянутими та захищеними.
Безумовно, таке «всевидяче око» забезпечить правопорядок на Інженерній.
– Місто має власну загальноміську оптоволоконну мережу, яка дозволяє не використовувати сторонні канали передачі даних, – каже Альона Чуєва, директорка КП «Інфо-рада-Дніпро» .- У цьому випадку, за запитом адміністрації, ми обстежили територію, проклали 840 метрів оптоволоконної лінії та встановили відеокамери. Це забезпечує захищену й безперебійну передачу даних до Ситуаційного центру без додаткових витрат на комерційний зв’язок. Відеоспостереження виконує не лише профілактичну, а й координаційну функцію між відповідними органами, дозволяючи оперативно реагувати на події.
Завершується ремонт вулиці Дениса Котенка
Ця вулиця невелика, трохи більше ніж 250 метрів завдовжки, але важлива та знакова оскільки з’єднує проспект Богдана Хмельницького с вулицею Василя Сліпака, де знаходиться Дніпровський гуманітарний університет. Торік вулиця отримала ім’я Дениса Котенка – легендарного «Шкіпера», який загинув, захищаючи Україну у 25 років. Але, незважаючи на нову назву, вулиця була в занедбаному стані.
– Живу тут вже років 60 і за цей час тут ніколи не проводили великі ремонти, – каже місцева мешканка Софія Максимівна. – Якщо для машин ще дорога більш-менш була, то тротуари були в ямах, десь був асфальт, а десь ні. Хочеться, щоб тут була гарна доріжка, щоб прийти посидіти та відпочити.
На прохання та для безпеки дніпрян у травні тут почали ремонт. Наразі він вже завершується.
– Першочерговим нашим завданням було зробити цю вулицю інклюзивною, а вже потім красивою, – розповідає Дмитро Коробов, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради . – Тому всі пішохідні переходи у нас в один рівень з проїзною частиною. Також ми використали декілька видів тактильної плитки, яка влаштована перед кожним проїздом у двір та у місцях, де машина переїжджає та перетинає рух пішоходів в обох напрямках.
Загалом комунальники роблять комплексний ремонт вулиці. КП «Міськзеленбуд» зробило ревізію зелених насаджень. Важливе значення приділяють питанню водовідведення, адже централізованої зливової каналізації на цьому мікрорайоні не було від моменту забудови масиву. Тому для водовідведення тут встановлять спеціальні поздовжні профілі.
Нестабільна погода в червні трохи пригальмувала роботу комунальників, але вже в найближчому майбутньому ремонт буде завершено.
– Через відсутність зливової каналізації на цій ділянці у нас трохи затягнулися роботи, – каже Дмитро Коробов. – Адже потрібно було продумати та реалізувати самоплинне водовідведення. Тепер проблем з водовідведенням з пішохідної частини не буде.
Місцеві мешканці вже оцінили якість проведених робіт.
– Моя донька – водій і вона в захваті від нового дорожнього покриття на Котенка, – зазначає голова ОСББ Алла Шойхет. – Дорога, як оксамит.
Подобається нова стара вулиця і пішоходам, яких у нас більшість.
– Я часто ходжу по цій вулиці, і її стан вже був не дуже хороший, – каже дніпрянка Валентина. – Зараз ремонтують, ми дуже задоволені. Я живу поряд на вулиці Перемоги і дуже вдячна місту, що колись і її відремонтували. Там тепер шикарна і дорога, і тротуари. Впевнена, що й тут після завершення буде чудова вулиця.
Програма співфінансування допомагає з ремонтами в багатоповерхівці на Гладкова
Безумовно, у кожному будинку свої проблеми, розв’язати які мешканці часто не в силах. Дорого! У таких випадках дуже корисна муніципальна програма співфінансування для ОСББ, ЖБК і ОК ЖБК. Цією популярною в Дніпрі програмою із задоволенням користуються мешканці багатоквартирного будинку на вулиці Гладкова, 5.
– Щороку ми беремо участь у цій програмі, – розповідає Олександра Кривошея, голова ОСББ Гладкова, 5. – Завдяки програмі співфінансування цього року ми зробили електромодернізацію нашого будинку. Річ у тім, що наша 14-поверхова багатоповерхівка повністю на електриці. Ясна річ, навантаження на мережі дуже велике. А після побудови висотки в 1991 році жодної модернізації або ремонту її «електроначинки» не проводилося. Тож потреба була величезна.
Успіх у розв’язанні будь-якої проблеми зумовлений ініціативністю та наполегливістю самих жителів. Відомо ж, що під лежачий камінь вода не тече. У цьому випадку ініціатива мешканців висотки зіграла вирішальну роль. На загальних зборах було ухвалено рішення про необхідність електромодернізації.
– Торік ми звернулися до департаменту самоорганізації населення, – продовжує розповідь Олександра. – Отримали необхідну інформацію, склали дефектний акт, тобто визначили, що саме потрібно поміняти, в якій кількості. Залишили заявку на сайті департаменту. Після того, як її підтвердили, я відвезла оригінали документів. У такій справі важливі терміни. Заявки подають до 30 вересня, що ми у 2024 році й зробили, а в березні 2025-го зі мною зв’язалися, і одразу ж зробили необхідний ремонт. Модернізували 26 електрощитових, замінили старі лічильники на нові електронно-механічні, поміняли всю алюмінієву проводку на мідну.
Вартість робіт склала 350 тис. гривень. 75% витрат взяло на себе місто, а мешканці оплатили тільки четверту частину суми. Причому жодних додаткових внесків люди не робили.
– У нас за певний період накопичилися кошти, які ми й використали для ремонту, – пояснює керівник ОСББ. – Тож люди нічого не доплачували. Ми задоволені. Стало набагато безпечніше і дешевше. У середньому кожна квартира щомісяця платить на 50 гривень менше.
Бажання квартальців втілюються в реальність
Яким чином відбуваються позитивні зміни? Що потрібно зробити, щоб побажання містян були реалізовані?
Універсального рецепта не існує. Натомість є приклади, яким чином дніпряни домагалися своєї мети. Перш за все, можна згадати про місцевого депутата.
– Починаючи з 2020 року на 12 кварталі відбулися кардинальні зміни, – констатує Павло Мудрак, заступник голови адміністрації Шевченківського району. – Йдеться насамперед про покращення стану житлового фонду. Це ремонти покрівель, утеплення фасадів, ремонти сантехсистем, під’їздів, заходи зі збільшення енергоефективності та енергонезалежності будинків. У нас дуже активний депутат міської ради Євген Кривошеєв, який за дорученням виборців звертається до виконавчих органів. Ми, як замовники таких робіт, і депутат зі свого боку контролюємо, як виконуються доручення виборців. Йдеться про будинки на вулицях Гладкова, Казакевича, Максимовича, Інженерній, Козака Мамая, проспекту Богдана Хмельницького і не тільки. З ініціативи депутата, реконструйовано зелену зону на Богдана Хмельницького, 122. Там дуже гарний затишний сквер, який зроблений майже з нуля і зараз це улюблене місце місцевих жителів.
Дієвий спосіб – зателефонувати на міську Єдину гарячу лінію . Щодоби від містян надходить від 400 до 1200 і більше дзвінків. Згодом усі ці сигнали відпрацьовуються.
З приводу освітлення двору будинку на Гладкова, 5 жителі звернулися на Телеграм-канал Геннадія Корбана.
Впевнені, що так вважають більшість квартальців.
Фото Володимира Федорищева та із архівів спікерів

Новини рубріки

Забирали документи і тримали в трудовому рабстві: на Дніпропетровщині викрили злочинну групу
09 липня 2025 р. 16:06