вологість:
тиск:
вітер:
Дніпрянка довірила квартиру охороні, а після крадіжки звернулася до суду Жінка з Дніпра поїхала з міста, залишивши квартиру під охороною приватної компанії. Але зловмисники все одно проникли у її житло…
Жінка з Дніпра поїхала з міста, залишивши квартиру під охороною приватної компанії. Але зловмисники все одно проникли у її житло та винесли майна на 80 тис. грн. Чим завершилася ця історія - читайте у матеріалі «Дніпро Оперативний» .
У жовтні 2024 року суддя Шевченківського районного суду Дніпра відмовив жінці у проханні стягнути з охоронної компанії 80 тис. грн за вкрадене майно та 120 тис. грн за пережитий стрес.
Договір з охоронною компанією та крадіжка попри сигналізацію
Історія розпочалася навесні 2023 року, коли дніпрянка найняла охоронну компанію для захисту своєї квартири. Наприкінці березня вона підписала договір на встановлення пультової сигналізації. За умовами угоди охоронці мали стежити за житлом через систему централізованого спостереження.
Договір передбачав, що у разі проникнення зловмисників компанія повинна була негайно відреагувати: затримати порушників, охороняти місце події та повідомити власницю та поліцію.
Проте щось пішло не так. Десь у період з квітня по грудень 2023 року злодії проникли у квартиру жінки та винесли її майно. Постраждала оцінила втрати у 80 тис. грн, але до суду опис вкраденого з оцінкою втрат не принесла. Про інцидент вона повідомила у поліцію, де відкрили кримінальне провадження.
Наступним кроком жінка подала до суду, вимагаючи від охоронної агенції 80 тис. грн за викрадене та 120 тис. грн моральної компенсації за пережитий стрес та тривогу.
Що було у суді
Представники охоронної фірми категорично заперечили свою провину. Вони підтвердили факт укладення договору, але зазначили, що угоду було розірвано 31 грудня 2023 року через заборгованість клієнтки.
Охоронці стверджували, що під час надання послуг їхні співробітники регулярно перевіряли показання пульта централізованого спостереження і жодних порушень не виявляли. Компанія наполягала на відсутності доказів зламування заблокованих сигналізацією вікон чи дверей.
Згодом суддя встановив, що договір дійсно існував, а кримінальне провадження за фактом крадіжки тривало, поки йшов суд про виплати. Але цього виявилося недостатньо для задоволення позову.
Головною проблемою стала відсутність доказів. Жінка не надала суду переліку викраденого майна, підтверджень його вартості чи свідчень того, що зловмисники проникли до квартири саме через зламування заблокованих сигналізацією конструкцій.
Суд також не знайшов доказів провини охоронної компанії у скоєній крадіжці. Тому через брак доказів суд відмовив у позові. Жінка не отримала ні компенсації за вкрадене майно, ні відшкодування моральної шкоди. Крім того, через програш вона мала сплатити судові витрати.
Рішення суду набрало законної сили у листопаді минулого року.
Нагадаємо, що раніше ми писали як дніпрянину довелося відвойовувати своє житло у шахраїв .

Новини рубріки

На Дніпропетровщині жінка вдома народила сьому дитину
09 липня 2025 р. 19:40

Три райони Дніпропетровської області атакували російські війська протягом дня
09 липня 2025 р. 19:39

Панує екстремальна спека: прогноз погоди для Кривого Рогу на 10 липня
09 липня 2025 р. 19:34