вологість:
тиск:
вітер:
«Доступні ліки» - у кожній аптеці: що змінюється для криворіжців з липня 2025 року
З 1 липня 2025 року всі аптеки, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю ліками, повинні долучитися до державної програми «Доступні ліки» — це передбачено новими Ліцензійними умовами, затвердженими урядом наприкінці 2024 року. Відтепер укладання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) стало обов’язковим для кожної аптеки. Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.
Програма «Доступні ліки» — у кожній аптеці Кривого Рогу
Це нововведення означає, що пацієнти зможуть отримати безоплатні або частково оплачувані ліки за електронним рецептом у будь-якій аптеці, а не лише у вибраних закладах, як було раніше. Такий крок має на меті зробити медикаментозне лікування хронічних захворювань максимально доступним і зручним.
Програма «Доступні ліки» охоплює понад 600 найменувань препаратів для лікування поширених хвороб, зокрема серцево-судинної системи, діабету, хронічних легеневих захворювань, епілепсії, мігрені та інших станів. У 2025 році до списку додалися нові препарати для вагітних, контролю артеріального тиску, а з жовтня додадуться засоби для гормональної терапії раку молочної залози.
Загалом участь у програмі беруть понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів. Для мешканців віддалених громад діють мобільні аптечні пункти та проєкт «Укрпошта. Аптека», який забезпечує безоплатну доставку ліків.
З початку року програмою вже скористалися понад 2,1 мільйона українців, а загалом за роки її дії — понад 5,5 мільйона пацієнтів.
Що таке програма «Доступні ліки»?
Це державна програма, яка забезпечує пацієнтів безоплатними або частково оплачуваними ліками проти найпоширеніших хронічних захворювань. Препарати можна отримати за електронним рецептом в аптеках, які мають договір із НСЗУ.
Нині програма «Доступні ліки» охоплює понад 600 торгових найменувань ліків та медвиробів, які підлягають реімбурсації для лікування понад 15 груп захворювань – від серцево-судинних і діабету до епілепсії, хронічних хвороб дихальних шляхів, мігрені, болю та станів після трансплантації. Перелік «Доступних ліків» станом на липень - за посиланням .
Уже з серпня перелік поповниться ліками для вагітних і новими препаратами для контролю тиску, а з жовтня – препаратами для гормональної терапії раку молочної залози.
Як перевірити наявність препарату і знайти аптеку?
Знайти найближчу аптеку з договором із Національною службою здоров’я України можна:
- за посиланням на сайті НСЗУ;
- через чат-бот «Спитай Гриця»;
- у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Що робити, якщо в аптеці вам відмовили?
● Якщо аптека не має договору з НСЗУ – повідомте на гарячу лінію МОЗ за номером 0800 505 201.
● Якщо аптека має договір, але не відпускає “Доступні ліки” за е-рецептом – повідомте про це НСЗУ за номером 16-77.
Раніше ми писали: літня спека — це час, коли організм особливо потребує достатнього надходження рідини. Але важливо пам’ятати: не всі напої однаково корисні в умовах високих температур. Деякі з них можуть не тільки не допомогти втамувати спрагу, а й завдати шкоди здоров’ю — спричиняючи зневоднення, порушення роботи серця, погіршення самопочуття та навіть загострення хронічних хвороб. Які ж напої краще обмежити або повністю виключити у спекотні дні?

Новини рубріки

Які нові вакансії є на ринку праці Кривого Рогу цього тижня
11 липня 2025 р. 15:21

Народному депутату Шевченко повідомлено про підозру у шахрайстві на десятки мільйонів
11 липня 2025 р. 15:21