вологість:
тиск:
вітер:
Підліток на електросамокаті врізався в авто у Дніпрі: у якому стані постраждалий В одній з лікарень у Дніпрі перебуває 14-літній хлопець, який напередодні, керуючи електросамокатом, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Журналісти ІА "Дніпро…
В одній з лікарень у Дніпрі перебуває 14-літній хлопець, який напередодні, керуючи електросамокатом, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Журналісти ІА " Дніпро Оперативний " дізналися, в якому стані постраждалий.
Нагадаємо, інцидент стався приблизно о 20:20 на перетині проспекту Мирний та провулку Вільного. У коментарі нашим журналістам старша офіцерка з комунікації Дніпровського районного відділу поліції №2 Анна Пономаренко, водій Daewoo Lanos рухався по провулку та допустив зіткнення з електросамокатом , яким керував хлопець 2011 року народження.
В результаті ДТП останній отримав легкі тілесні ушкодження та був госпіталізований до лікарні, - додала Анна Пономаренко.
Сам підліток розповів, що почувається добре. На щастя, він отримав тільки вивих стегна. Нині йому надають допомогу в обласній дитячій клiнiчній лiкарні на Космічній.
Черепно-мозкової травми немає, проте скільки ще перебуватиму в лікарні - невідомо, - каже він.
Неповнолітні на електросамокатах - що варто знати?
Коментуючи цей інцидент, пресофіцерка управління патрульної поліції Дніпропетровської області Людмила Копиленко зазначила, щов Правилах дорожнього руху України не встановлено вікових обмежень щодо користування електросамокатами. Водночас є визначення, за яким електросамокат вважається транспортним засобом.
«У 2023 році Президент підписав законопроєкт №8172 , що став першим кроком до врегулювання руху персонального транспорту. Документ поділяє його на дві основні категорії: легкий персональний електричний транспортний засіб — з потужністю до 1000 Вт і максимальною швидкістю до 25 км/год, та низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб — з максимальною швидкістю до 50 км/год і масою до 600 кг», — пояснила Копиленко.
Водночас законопроєктом визначено, що пристрої, які здатні розвивати швидкість понад 50 км/год, не підпадають під ці категорії й вважаються мотоциклами.
Поліцейська, посилаючись на роз’яснення першого заступника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, додала, що наразі існує "правовий вакуум". Електросамокати віднесли до категорії транспорту, однак питання прав та обов’язків їхніх водіїв, а також поведінки інших учасників дорожнього руху щодо них, поки що не врегульовані чинним законодавством.
Тобто наразі у ПДР чітко не прописані обов'язки водіїв електросамокатів, як це визначено для автомобілістів чи велосипедистів, - підкреслила Людмила Копиленко.
ДТП за участі електросамокатів
У разі ДТП, оскільки електросамокат підпадає під визначення транспортного засобу, передбачено складання протоколу за ст. 124 КУпАП. Якщо водієм електросамоката є неповнолітній, юридичну відповідальність нестимуть його батьки.
«В першу чергу ми радимо батькам контролювати, де і як їздять їхні діти, пояснювати правила дорожнього руху, а також не допускати виїзду дітей на проїжджу частину», - наголосила Людмила Копиленко.
Також правоохоронці радять:
- Наголошувати на використанні захисного спорядження: шолом, налокітники, наколінники, рукавички.
- Пояснювати дітям правила дорожнього руху. Навіть якщо вони рухаються не на автомобілі, знання ПДР може запобігти нещасним випадкам.
- Не дозволяти дитині самостійно по складних перехрестях та ділянках з інтенсивним рухом.
- Наголошувати на обмеженнях швидкості.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі на Січеславській Набережній авто на швидкості врізалося у стовп .

Новини рубріки

Війна забирає найкращих: на Сумщині загинув Герой з Кривого Рогу
11 липня 2025 р. 21:12

Яка спеціальність є найпопулярнішою в Україні у 2025 році
11 липня 2025 р. 21:12

Україна у вирі літа: погода на вихідні 12–13 липня по регіонах України
11 липня 2025 р. 21:09