вологість:
тиск:
вітер:
ЕКСКЛЮЗИВ Безбар’єрне місто: у Дніпрі з’являться нові інклюзивні трамвайні зупинки
У центрі Дніпра, на одній із найжвавіших транспортних артерій — проспекті Дмитра Яворницького — стартували роботи над створенням сучасних, інклюзивних трамвайних зупинок. Це частина флагманського проєкту «Рух без бар’єрів», ініційованого першою леді Оленою Зеленською.
Місто рухається до створення першого повністю безбар’єрного маршруту , що пролягатиме від площі Соборної до залізничного вокзалу. Це не просто транспортна реформа — це зміна підходу до громадського простору, яка враховує потреби всіх жителів, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Подробиці читайте в матеріалі журналістів «Наше місто».
Доступність у деталях
Будівництво зупинок «Історичний музей» — це перший відчутний крок у реалізації маршруту. Зупинки будуть інклюзивними, розрахованими на обслуговування низькопідлогових трамваїв.
-Зупинки матимуть платформи завдовжки 35 метрів і будуть підняті на 25 сантиметрів від рівня колії для зручної посадки та висадки пасажирів, — розповідає Олексій Орєшин, начальник відділу з роботи із зупинковими комплексами КП «Транспортна інфраструктура міста» Дніпровської міськради . – Тут влаштують тактильну плитку, передбачено місця для людей на кріслах колісних. Також буде навіс, щоб містянам було комфортно чекати на транспорт у будь-яку погоду.
За численними зверненнями дніпрян зупинку у напрямку залізничного вокзалу перенесуть на бульварну частину проспекту Дмитра Яворницького. Завершити будівництво планують до кінця року.
Представники громади беруть участь у цій трансформації
Проєкт отримує широку підтримку з боку громадських активістів і самих мешканців. Для багатьох людей, які стикаються з бар’єрами у щоденному житті, інклюзивність транспорту — питання гідності та рівності.
-З власного досвіду можу сказати, що звичайні трамваї занадто високі, – ділиться Тетяна Рибкіна, амбасадорка проєкту «Рух без бар’єрів». -Під час тестування транспорту мені було складно, наприклад, піднятися у трамвай. Він зависокий для мене. Уявіть: ви їдете кудись у справах, на роботу, година пік, багато людей. Трамвай не чекатиме. Він зупинився, і поки ти ще тільки підходиш, він уже рушає. Я одного разу так і «поїхала» — просто впала у салон за інерцією. Це був дуже неприємний досвід. І якщо подивитися на цю проблему глобально — кожен може опинитися у ситуації, коли йому буде потрібна допомога або стане важко пересуватись. Це не щось абстрактне, це може статися з кожним. І добре облаштований транспорт був би кращим не лише для мене, а й для всієї громади.
-Уже десять років ми працюємо над тим, щоб зробити міський транспорт доступнішим — і нарешті дійшли до низькопідлогових трамваїв та спеціально облаштованих для них зупинок, – додає Ольга Волкова, голова ГО «Океан Добра» а також амбасадорка ініціативи. – Людина з порушеннями опорно-рухового апарату повинна мати можливість присісти, дочекатися транспорту. Тож добре обладнаний зупинковий комплекс, з навісом, місцями для сидіння – це дуже важливо! Ми чекаємо на завершення робіт.
Проєкт «Рух без бар’єрів» реалізується у 15 пілотних громадах по всій країні. Його виконавчий партнер — громадська організація «Безбар’єрність». У фокусі — створення зручної міської інфраструктури: безпечних переходів, доступних входів до будівель, зрозумілої навігації, тактильних елементів, адаптованих закладів обслуговування.
Дніпро — одне з перших міст, де змінюється не лише вигляд зупинок, а й сама філософія мобільності. І саме в цьому — найбільша цінність проєкту.
Фото Володимира Федорищева.
Раніше ми писали: Без бар’єрів і перешкод : у парку Шевченка у Дніпрі триває оновлення інфраструктури за стандартами доступності.

Новини рубріки

Війна забирає найкращих: на Сумщині загинув Герой з Кривого Рогу
11 липня 2025 р. 21:12

Яка спеціальність є найпопулярнішою в Україні у 2025 році
11 липня 2025 р. 21:12

Україна у вирі літа: погода на вихідні 12–13 липня по регіонах України
11 липня 2025 р. 21:09