ГО, яка “боролася з корупцією”, прикривала схеми прокурора Біжка і кримінального авторитета Наріка Громадська організація “Антикорупційна рада Дніпра”, яка раніше публічно захищала прокурора Дніпропетровської області Сергія Біжка, виявилася пов’язан

16 липня 2025 р. 14:05

16 липня 2025 р. 14:05


Громадська організація “Антикорупційна рада Дніпра”, яка раніше публічно захищала прокурора Дніпропетровської області Сергія Біжка, виявилася пов’язаною з масштабною корупційною схемою. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний” з посиланням на 49000.com.ua .

Блогер Микола Проскурський з’ясував, як працювала схема. Як він написав на своїй сторінці в Facebook, діяльність ГО мала мало спільного з реальною боротьбою з корупцією — навпаки, вона стала частиною тіньової системи впливу, в якій ключові ролі нібито відігравали прокурор Біжко та кримінальний авторитет Нарік.

Як “антикорупціонери” захищали прокурора

ГО під назвою “Інформаційне агентство «Антикорупційна рада Дніпра»” роками позиціонувала себе як борця з корупцією, однак, як стверджує Проскурський, насправді вона виконувала замовлення правоохоронців та діячів кримінального світу. Особливо активною організація стала в період, коли Сергій Біжко очолював обласну прокуратуру. Саме тоді “активісти” публічно його підтримували й поширювали заяви на його захист.

Штучні “розслідування” і тиск на бізнес

На думку розслідувача, керівники організації Олександр Снісар і Олександр Славний мали тісні зв’язки з Біжком. Їхня схема полягала у фабрикації фейкових розслідувань проти підприємців. Після цього ГО надсилала звернення до прокуратури з вимогою відкриття кримінальних справ — і прокуратура оперативно реагувала саме на ці звернення.

Ці дії були частиною впливу Наріка — відомого у Дніпрі кримінального авторитета, якому приписують серйозний вплив на окремих правоохоронців. Проскурський стверджує, що ГО виконувала роль “громадського фасаду” для корупційних зв’язків.

“Журналісти” з подвійною роллю

Очільники ГО використовували свої медіапозиції для тиску на опонентів. Снісар називає себе журналістом, а Славний має посвідчення Національної спілки журналістів. Водночас, за даними блогера, у разі потреби останній демонструє медичну довідку про неосудність — зокрема, щоб уникнути відповідальності або мобілізації.

Чорна каса та мільйони доларів

За інформацією розслідувача, після перевірки прокуратури Генеральною прокуратурою стало відомо про існування “чорної бухгалтерії”, в якій фігурувала сума — 600 тисяч доларів на місяць. Ці гроші, за словами Проскурського, надходили особисто Сергію Біжку.

“І ні, з цих грошей він не ділився ні з ким, це лише особисто йому. Для всіх інших були інші зобов’язання. Як і для фейкових активістів, антикорупціонерів, медійників і так далі”, — зазначає він.

Нині Біжко вже звільнений з посади, однак, за словами розслідувача, питання впливу таких ГО на систему лишається відкритим. Чи зможе нове керівництво обласної прокуратури розірвати зв’язки з подібними структурами і вийти з-під кримінального впливу — покаже час.

Нагадаємо, раніше ми писали, що дніпровський гангстер “Нарік” вербує псевдоактивістів по всій Україні.

ГО, яка “боролася з корупцією”, прикривала схеми прокурора Біжка і кримінального авторитета Наріка
Громадська організація “Антикорупційна рада Дніпра”, яка раніше публічно захищала прокурора Дніпропетровської області Сергія Біжка, виявилася пов’язан

Джерело: dnepr.express