вологість:
тиск:
вітер:
Зміни в законодавстві України щодо реєстрації транспорту: що потрібно знати Українське законодавство, що регулює реєстрацію транспортних засобів, постійно розвивається, прагнучи відповідати сучасним потребам та європейським стандартам. Всі ці зміни
Українське законодавство, що регулює реєстрацію транспортних засобів, постійно розвивається, прагнучи відповідати сучасним потребам та європейським стандартам. Всі ці зміни вносять суттєві корективи у звичні процедури та вимагають від власників транспорту уваги до нових правил. У цьому матеріалі « Дніпро Оперативний » розбере, які зміни вже відбулися та що потрібно звернути увагу.
Останні зміни у законодавстві України про реєстрацію транспорту
Як зазначили у МВС , останні зміни у законодавстві України щодо реєстрації транспорту стосуються тимчасової реєстрації гуманітарних автомобілів, зокрема для військових, а також врегулювання питань щодо реєстрації транспортних засобів, ввезених як гуманітарна допомога. Зокрема, спрощено процедуру виїзду за кордон на гуманітарних автомобілях, а також врегульовано питання їх тимчасового обліку та використання.
Раніше державній реєстрації підлягали виключно гуманітарні автомобілі, ввезені на підставі декларації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 року № 953 . Тепер же державна реєстрація доступна для транспортних засобів, ввезених за декларацією про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2022 року № 174 . До цього для таких авто передбачався лише тимчасовий державний облік.
Можливість державної реєстрації дозволить призначати належного користувача транспортного засобу, що забезпечить персональну відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху. Це важливий крок до впорядкування використання гуманітарних авто та підвищення безпеки на дорогах.
Для постановки на державну реєстрацію такого транспортного засобу необхідно звернутися до сервісного центру МВС з пакетом документів, що включає:
- Паперову декларацію про перелік товарів, затверджену ПКМУ № 174 .
- Акт приймання-передачі транспортних засобів.
- Документ, що підтверджує вартість транспортного засобу (для легкових авто).
- Довідку Міноборони з відміткою військового комісара про постановку на облік.
- Організаційно-розпорядчі документи отримувача гуманітарної допомоги.
- Виписку платника податків та свідоцтво ЄДРПОУ.
- Документ, що посвідчує уповноваженого представника.
- Сертифікат відповідності та висновок експертного дослідження (для б/в авто).
- Іноземне свідоцтво про реєстрацію (окрім нових авто), номерні знаки (за наявності).
- Квитанцію про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (для легкових авто).
Варто зазначити, що послуга реєстрації в цьому випадку займатиме більше часу, ніж зазвичай, оскільки сервісний центр МВС надсилатиме запит до митних органів для підтвердження інформації про оформлення декларації.
Ще одне важливе нововведення – можливість тимчасового обліку гуманітарних авто безпосередньо за військовослужбовцями. Раніше така опція була доступна виключно для авто, ввезених за декларацією, затвердженою ПКМУ № 953 .
Тепер, відповідно до змін у законодавстві, автівки, визнані гуманітарною допомогою, кінцевими набувачами яких є військовослужбовці, підлягають тимчасовому державному обліку за декларацією, затвердженою ПКМУ № 174.
Для отримання цієї послуги військовослужбовцю необхідно звернутись до будь-якого сервісного центру МВС з такими документами:
- Заява військовослужбовця – набувача транспортного засобу.
- Документ, що посвідчує особу військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення офіцера).
- Документ, що підтверджує проходження військової служби.
- Оригінал документа, на підставі якого транспортний засіб було передано військовослужбовцеві.
- Копія паперової декларації, затвердженої ПКМУ № 174, засвідчена отримувачем гуманітарної допомоги.
- Після подання необхідних документів транспортний засіб отримує номерні знаки та тимчасовий реєстраційний талон.
Ці зміни значно спрощують процедури та розширюють можливості для легального використання гуманітарної допомоги, що є вкрай важливим в умовах повномасштабної війни.
Вимоги до документів для реєстрації транспортних засобів
Детальний перелік документів для реєстрації нового транспортного засобу :
- Паспорт громадянина України: (або інший документ, що посвідчує особу) з відміткою про реєстрацію місця проживання або ID-картка з витягом про місце проживання.
- РНОКПП.
- Документи, що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу . Це можуть бути договір купівлі-продажу, митні декларації, рахунки-фактури тощо.
- Сертифікат відповідності: підтверджує відповідність транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху.
- Довіреність (у разі звернення через уповноважену особу).
- Документи про сплату податків та зборів (у разі необхідності).
- Документи про сплату послуг сервісного центру МВС.
Додаткові документи для перереєстрації:
- Чинне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
- У разі переоформлення на іншу особу - документи, що посвідчують особу продавця та покупця, а також їх РНОКПП.
- У разі переоформлення на підставі спадщини - свідоцтво про право на спадщину.
- У разі переоформлення після ліквідації підприємства - рішення про ліквідацію та документи про передачу транспортного засобу.
Онлайн-реєстрація: можливості та обмеження
Онлайн-реєстрація автомобілів в Україні можлива через портал «Дія» та мобільний додаток, що значно спрощує процес, але має певні обмеження. В основному, онлайн доступна перереєстрація авто між фізичними особами, а для інших випадків потрібне відвідування сервісного центру МВС.
Можливості онлайн-реєстрації
- Перереєстрація між фізичними особами: покупка та продаж автомобіля між громадянами можуть відбуватися онлайн через «Дію».
- Автоматичне заповнення даних: система автоматично заповнює частину полів заяви на перереєстрацію, використовуючи дані з баз даних.
- Електронні підписи: для укладання договору купівлі-продажу та перереєстрації потрібні електронні підписи продавця та покупця.
- Електронне свідоцтво про реєстрацію: після перевірки документів та проведення процедури, електронне свідоцтво про реєстрацію з'являється в «Дії».
- Спрощена процедура у сервісному центрі: новий власник може отримати нові документи та номерні знаки поза чергою у сервісному центрі МВС.
Обмеження онлайн-реєстрації
Повна реєстрація нового авто, реєстрація після зміни власника з юридичної особи, або інші особливі випадки потребують відвідування сервісного центру МВС.
Зміни в процедурі реєстрації: що нового?
Тепер експертний висновок про автомобіль , виданий Експертною службою МВС, дійсний протягом 10 днів. Це дає можливість покупцю та продавцю завершити реєстрацію в зручний для них час протягом цього періоду.
При перереєстрації автомобіля можна передавати номерні знаки від попереднього власника новому, крім платних номерних знаків з певною комбінацією цифр, які можна передати лише за умови оплати їх вартості.
Раніше ми писали, як правильно зареєструвати вживане авто з-за кордону у сервісному центрі МВС аби не отримати штраф.
Також ми розповідали, що найближчим часом на кожній мережі українських АЗС знову може змінитися вартість пального.

Новини рубріки

У Кривому Розі в останню путь провели 43-річного Ігоря Некрасова
17 липня 2025 р. 20:49

Нікопольщина потерпала від ударів FPV-дронами та артилерією
17 липня 2025 р. 20:49

Курсант розстріляв інструкторів на Гончарівському військовому полігоні на Чернігівщині
17 липня 2025 р. 20:35