вологість:
тиск:
вітер:
Родинам загиблих у полоні Захисників виплачуватимуть 15 млн грн: що варто знати дніпрянам Право на отримання 15 мільйонів гривень одноразової допомоги отримали родини військових, які загинули в полоні. Відповідні зміни до Закону України…
Право на отримання 15 мільйонів гривень одноразової допомоги отримали родини військових, які загинули в полоні. Відповідні зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» ухвалила Верховна Рада 16 липня. Про це повідомляє " Дніпро Оперативний ", посилаючись на Міністерство оборони України .
Допомогу виплачуватимуть незалежно від причини смерті Захисника. Водночас у Законі вказано, що ці виплати не передбачені для тих, хто добровільно здався у полон ворогу .
Додаткові зміни
Крім того, зміни торкнулися і терміну, протягом якого поранені захисники можуть отримати допомогу. Якщо раніше вони мали на це три місяці, то тепер термін продовжено до одного року . Це стосується випадків поранення, контузії, травми, каліцтва або захворювання під час служби, які спричинили часткову втрату працездатності, але без встановлення інвалідності. Таке ж право зберігається і за звільненими з військової служби особами, які отримали аналогічні травми.
Практика засвідчила, що через тривалий період лікування та реабілітації та знаходженням підрозділу в районі бойових дій таким військовослужбовцям часто було неможливо вчасно отримати всі необхідні документи та реалізувати своє право на ОГД, - зазначили в Міноборони.
Також змінено порядок визначення розміру допомоги у разі зміни групи інвалідності. Відтепер він обчислюватиметься відповідно до прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, в якому встановлено нову інвалідність.
15 мільйонів гривень у разі загибелі військового: що важливо знати?
Право на одноразову грошову допомогу у розмірі 15 млн грн мають родини військовослужбовців, які загинули під час воєнного стану. Також допомога виплачується, якщо смерть сталася протягом року після поранення, травми чи каліцтва, пов’язаних зі службою.
Хто може отримати допомогу?
Отримувачами допомоги є особи, визначені чинним законодавством України. Пріоритет має особисте розпорядження військовослужбовця, у якому він може зазначити, кому і в яких частках має бути здійснена виплата.
Однак незалежно від змісту розпорядження право на частину (50%) мають:
- малолітні, неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти;
- непрацездатна вдова або вдівець;
- непрацездатні батьки загиблого.
Якщо розпорядження відсутнє або не охоплює всю суму, допомога розподіляється між:
- усіма дітьми, включно з усиновленими, зачатими за життя або тими, щодо яких загиблий був позбавлений батьківських прав;
- вдовою або вдівцем;
- батьками (усиновлювачами), якщо не були позбавлені прав;
- внуками, якщо їхні батьки померли;
- цивільним партнером (якщо спільне проживання підтверджено судом);
- утриманцями, визначеними законом.
Якщо особа відмовляється від своєї частки, її сума розподіляється між іншими членами сім’ї. Відмова оформлюється нотаріально або у консульстві України за кордоном.
Як оформити?
Родини військовослужбовців ЗСУ можуть подати документи до районного ТЦК та СП, незалежно від місця реєстрації.
Якщо загиблий служив у Нацгвардії, СБУ, розвідці чи інших силових структурах, документи подаються безпосередньо до відповідних установ.
Необхідні документи:
- заява на виплату;
- документи, що посвідчують особу;
- ІПН або замінник;
- свідоцтво про смерть військовослужбовця;
- документи, які підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про шлюб, народження тощо);
- судові рішення (у разі цивільного шлюбу);
- довідка про відсутність судимості для осіб від 16 років;
- інші документи за потребою.
Як здійснюється виплата?
Виплата здійснюється у два етапи:
- Перший платіж — 1/5 суми не пізніше ніж через п’ять робочих днів після надходження коштів;
- Решта суми — щомісячними рівними частинами протягом 40 місяців.
Термін звернення
За отриманням допомоги потрібно звернутися не пізніше трьох років з дати офіційного підтвердження смерті військовослужбовця. Якщо особу визнано померлою в судовому порядку, відлік починається з дати такого рішення.
Нагадаємо, раніше ми роз'яснювали, у яких випадках виплату не передбачено , та що робити родичам загиблого, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях.
