ЕКСКЛЮЗИВ Вершкове, фруктове чи пломбір: яке морозиво справжнє?

20 липня 2025 р. 12:16

20 липня 2025 р. 12:16


Морозиво – це не лише улюблені ласощі дітей і дорослих, але й продукт, який потребує ретельного вибору, адже від його якості залежить не лише смак, а й здоров’я. Як правильно обирати морозиво, на які стандарти звертати увагу, як читати етикетки та що свідчить про порушення умов зберігання? Про все це  журналістам “Наше місто” розповіла головна спеціалістка відділу безпечності харчових продуктів Головного управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Олена Лукацька.

Обираючи морозиво, перше, на що варто звернути увагу, – це відповідність продукту Державним стандартам України (ДСТУ). Ці стандарти чітко визначають склад і характеристики морозива, що допомагає споживачам зробити свідомий вибір.

ДСТУ 4733: натуральне молочне морозиво

Елена Лукацкая - главный специалист отдела безопасности пищевых продуктов Главного управления Госпродпотребслужбы в Днепропетровской области

– Морозиво, виготовлене за ДСТУ 4733, вважається найякіснішим і натуральним, адже в його складі міститься виключно молочна сировина без рослинних жирів, консервантів чи синтетичних барвників, – підкреслила Олена Лукацька.

Таке морозиво поділяється на три види залежно від масової частки молочного жиру:

  • Молочне – від 0,5% до 7,5% молочного жиру.
  • Вершкове – від 8% до 11,5% молочного жиру.
  • Пломбір – від 12% до 20% молочного жиру.

– Пломбір – це найкраще, що я б рекомендувала споживачам, тому що там найбільша частка молочного жиру – від 12 до 20%. Саме таке морозиво краще купувати дітям, – підкреслює Олена Лукацька.

Таке морозиво не містить рослинних жирів, що робить його більш натуральним і корисним.

морозиво

ДСТУ 4734: плодово-ягідне морозиво

Морозиво за ДСТУ 4734 – це заморожений сік, шербет або плодово-ягідне морозиво, виготовлене на основі соків чи пюре. Воно не містить молочних жирів, але має натуральну плодово-ягідну основу, що робить його легшим і менш калорійним.

морозиво

ДСТУ 4735: морозиво з комбінованим складом

Найпоширенішим в Україні є морозиво, виготовлене за ДСТУ 4735 . Воно містить комбіновану сировину, зокрема рослинні жири, такі як пальмова чи кокосова олія.

– Відсотків 80 морозива в Україні виготовляється за ДСТУ 4735, – пояснює фахівчиня. – Воно відрізняється тим, що у складі можуть бути пальмові, кокосові чи інші рослинні жири. Це не заборонено державним стандартом.

морозиво

На лицьовій стороні упаковки таке морозиво може називатися просто «морозиво», але на звороті обов’язково буде вказано «з комбінованим складом сировини». Споживачам варто уважно читати етикетку, щоб зрозуміти, що вони купують.

Морозиво, виготовлене за технічними умовами (ТУ), має індивідуальну рецептуру, розроблену виробником. Такі продукти зазвичай дешевші, але містять менше натуральних складників.

Фото: НМ та з відкритих джерел.

Раніше ми писали: Морозиво, черги та студентські спогади : історія кафе «Орбіта» у Дніпрі.

ЕКСКЛЮЗИВ
                                Вершкове, фруктове чи пломбір: яке морозиво справжнє?

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua