вологість:
тиск:
вітер:
Відтепер військові ЗСУ можуть безоплатно зберегти репродуктивні клітини: як це працює і куди звертатись
Держава запровадила програму для військовослужбовців, яка дозволяє зберегти репродуктивні клітини для можливості стати батьками в майбутньому. У бюджеті на 2025 рік на цю програму виділено 190 млн грн. Про це повідомили у пресслужбі в Кабінету Міністрів України.
Безоплатне зберігання репродуктивних клітин для ЗСУ
Українські захисники та захисниці зможуть безоплатно зберігати статеві клітини у кріобанках, щоб у випадку отримання поранень, пов'язаних із репродуктивними функціями, була можливість продовжити рід.
Послугу надають 18 медзакладів по всій Україні. Як скористатися програмою – дивіться в інфографіці.
Для кого ця програма:
Вона доступна для чоловіків та жінок, які:
- служать у Збройних Силах України;
- є працівниками інших органів, які беруть участь у бойових діях чи здійснюють заходи з національної безпеки.
Що входить у програму:
- безоплатне медичне обстеження;
- направлення до фахівця (гінеколога або уролога),
- забір клітин;
- офіційна згода на зберігання;
- зберігання клітин у спеціальному медзакладі.
Як скористатися послугою:
Необхідно пройти обстеження у медзакладі, який має договір із НСЗУ (направлення не потрібне), отримати електронне направлення від лікаря, підписати заяву на забір і зберігання клітин, пройти процедуру забору в медичному закладі.
Участь у програмі безоплатна до завершення воєнного стану і ще 6 місяців після. У разі загибелі військового клітини зберігаються 3 роки.
Таку послугу надають у 18 медичних закладах у різних регіонах України: місто Київ — 4 заклади, Львівська область — 3 заклади, Івано-Франківська, Рівненська і Дніпропетровська області — по 2 заклади, Чернівецька, Тернопільська, Волинська, Запорізька і Харківська області — по 1 закладу.
Довідково
Пункти здачі можна знайти, зателефонувавши на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77, або на електронній карті місць надання послуг за програмою медичних гарантій, обравши пакет послуг «71 Медичні послуги із здійснення забору, кріоконсервації та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовці».
Раніше ми писали: у Кривому Розі за І півріччя 2025 року в порівнянні з аналогічним періодом 2024 року спостерігається зростання захворюваності на вітряну віспу в 2,4 раз . Більшість випадків ( 91,77%) припадає на дітей, особливо віком 5-9 років (49,57%). Медики закликають батьків бути уважними до здоров’я дітей та при перших ознаках захворювання звертатися за медичною допомогою для запобігання поширенню інфекції.
