вологість:
тиск:
вітер:
Застрягли у Польщі через поламаний автобус: дніпрянки виграли суд проти перевізника У травні 2024 року дві мешканки Дніпра купили квитки на міжнародний автобус з Польщі додому, але напередодні поїздки побачили sms…
У травні 2024 року дві мешканки Дніпра купили квитки на міжнародний автобус з Польщі додому, але напередодні поїздки побачили sms про те, що рейс скасовується. Це було дуже невчасно, бо жінки поспішали на роботу, а купити нові квитки у вихідний день без знання мови було складно. Як завершилася ця історія – читайте у матеріалі «Дніпро Оперативний» .
У листопаді 2024 року суддя Самарського районного суду у Дніпрі вирішив , що перевізник має заплатити кожній жінці по 5 тисяч гривень за моральну шкоду.
Квитки купили, але до дому не доїхали
Історія розпочалася у квітні 2024 року, коли дві жінки з Дніпра вирішили повернутися з Польщі додому. Для цього вони забронювали місця на міжнародний рейс Познань - Запоріжжя через сайт Busfor.ua. Виїзд був запланований на 1 травня з автовокзалу "Каліска" у Лодзі, але напередодні подорожі вони отримали повідомлення, що рейс скасували, бо поламався автобус.
Зі слів однієї з жінок, повідомлення вони побачили тільки ввечері, оскільки подорожували та не всюди був зв’язок. Коли вони добралися до автовокзалу, то він був вже зачинений, а наступного дня у Польщі був вихідний святковий день.
Коли жінки зателефонували до служби підтримки Busfor, їм сказали, що це не їхня зона відповідальності та порадили дзвонити перевізнику. Той підтвердив, що рейс скасовано і повідомив, що іншого автобуса запропонувати не може.
Через знайомих жінки знайшли номер телефону іншого перевізника та забронювали місця на автобус з відправленням 2 травня. За два квитки заплатили 580 злотих. Це було приблизно 5800 гривень за тодішнім курсом, тоді як за попередні квитки сплатили 4600 гривень.
Таким чином, замість того щоб повернутися додому 2 травня ввечері, жінки змогли виїхати лише 2 травня після обіду, а це було на 25 годин пізніше від запланованого. До того ж цей маршрут був не такий зручний через дві пересадки, а на додачу вони запізнилися на роботу, були вимушені шукати житло на додаткову ніч та нервувати.
По приїзду, вони так просто не забули про цю історію та звернулись до суду.
Що було у суді
Жінки просили суддю змусити і перевізника, і сайт з продажу квитків разом відшкодувати кожній із них по 290 злотих на нові квитки, виплатити по 1725 гривень компенсації за затримку рейсу та по 10 тисяч гривень за моральну шкоду.
Представник перевізника у суді розповів свою версію подій. За його словами, він завчасно повідомив про те, що рейс скасовано через поломку автобуса. Тому за день до поїздки всім пасажирам телефоном повідомили цю новину та повернули гроші за квитки. А компанія, через сайт якої купували квитки, теж не вважала себе винною, бо її функція – це лише буди майданчиком, де зустрічаються інтереси пасажирів та перевізників. Тому рішення скасувати рейс — це справа перевізника, а не їхня.
Суд вирішив, що хоча жінкам і повернули гроші за квитки, цього було недостатньо. Перевізник не запропонував їм жодної альтернативи, а у чужій країні, без знання мови, вони залишилися сам на сам із проблемою. Проте суддя не визнав витрати на нові квитки матеріальною шкодою, бо жінки все одно планували їхати додому, а от моральну шкоду визнав та зобов’язав перевізника виплатити кожній з них по 5 тисяч гривень.
Це рішення не оскаржували та воно набрало чинності у грудні минулого року.
Нагадаємо, що раніше ми писали, як чоловік напідпитку їздив по Дніпру на електроскутері .

Новини рубріки

Є відхилення без аномальних змін: на Дніпропетровщині експерти перевірили якість питної води
27 липня 2025 р. 17:06