вологість:
тиск:
вітер:
304 дні в оточенні: бійці бригади «Дике Поле» повернулися з найдовшого бойового виходу
Луганчанин Андрій та франківець Ігор повернулися з бойового виходу, який тривав понад 10 місяців — 304 дні вони перебували на позиціях в оточенні, коригуючи вогонь артилерії, мінометів та дронів. Про це повідомила 128 окрема важка механізована бригада «Дике Поле», пише «Наше місто».
Ігор — професійний будівельник з Івано-Франківська. Повномасштабне вторгнення застало його на роботі в Польщі. Чоловік не одразу наважився повернутися додому, але зрештою не витримав — у квітні 2025 року його мобілізували.
«Нашим завданням було слухати, що відбувається навколо, і доповідати по рації. Коригувати роботу дронів, артилерії та мінометів», — розповідає Ігор.
Луганчанин Андрій воює з 2023 року. За цивільною спеціальністю він електрик екстракласу, до війни працював на Алчевському металургійному комбінаті. На момент окупації Луганщини він уже мешкав в іншому регіоні України, на батьківщині залишався лише батько чоловіка.
Коли Андрій повернувся зі свого десятимісячного виходу, дізнався, що батько помер в окупації.
«Це сталося у березні, а повернувся я у червні. Хоча навіть якби не був на позиціях, усе одно не зміг би потрапити на похорон. Росіяни забрали й цю можливість», — поділився боєць.
Бійці перебували на території, яку DeepState давно зафарбував червоним кольором — як окуповану. Російські штурмовики ховалися по підвалах, а всіх, хто намагався пройти повз позиції Андрія та Ігоря, знищувала мала авіація бригади «Дике Поле».
Попри складні умови, чоловіки з теплом згадують свого командира, з яким постійно були на зв’язку, та щоночі отримували посилки з «великої землі» — батареї для рацій, воду й продукти.
«Могли замовити будь-що. Але ми з Ігорем любимо готувати, тому просили якісь інгредієнти: особливий кетчуп чи цибулю, щоб наші “ліниві пельмені” хоч чимось відрізнялися від макаронів або мівіни по-флотськи», — сміється Андрій.
За словами бійців, найскладнішим випробуванням став саме вихід із позицій.
«Найважчим був вихід. Не тому, що він був довгим — усю відстань ми подолали за день. Просто давно не ходили в такому темпі. Але вирішили: якщо вже є можливість, то не будемо ділити дорогу на два дні», — каже Ігор.
Завершальним етапом стала стрімка евакуація на квадроциклах на повній швидкості крізь кілзону. Навіть коли на одному з квадроциклів пробило колесо, швидкість не знижували.
«Ми були ошелешені майстерністю водіїв. Вражені роботою пілотів. Там стільки російської поторочі побито, що важко уявити. І коли ми доїхали, я подумав: ми і наші хлопці — реально круті», — поділився Ігор.
Зараз Андрій та Ігор проходять необхідне лікування. Попереду — велика відпустка, а після неї нова служба в логістиці. При цьому обидва бійці не забувають і про мирне життя — фаховий будівельник та електрик екстракласу можуть стати однією з найкращих команд для майбутньої відбудови України.
«Проліска»: гуманітарна підтримка та евакуація з прифронтових районів Дніпропетровщини .
Джерело: nashemisto.dp.ua
Новини рубріки
Виш з Дніпра увійшов у ТОП-10 кращих приватних університетів України
22 червня 2026 р. 14:20
Як підживити капусту влітку: поради для щедрого врожаю
22 червня 2026 р. 14:06