Понад 9,5 млн грн збитків для НСЗУ: на Закарпатті викрили міську лікарню на махінаціях із послугами ШВЛ

23 червня 2026 р. 20:35

23 червня 2026 р. 20:35


На Закарпатті правоохоронці викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Керівництво та персонал однієї з міських лікарень штучно завищували обсяги наданих послуг у межах Програми медичних гарантій. Дійшло до того, що закладена у звіти кількість процедур штучної вентиляції легень перевищила половину від загального обсягу таких послуг по всій Україні. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

Як працювала схема з приписками

Масштабну оборудку викрили оперативники Управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Мукачівського райуправління поліції та СБУ.

За даними слідства, службові особи медзакладу налагодили систематичне внесення недостовірних даних до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Вони штучно завищували обсяги наданої медичної допомоги та пролікованих випадків.

Йдеться про проведення інвазійної штучної вентиляції легень (ІШВЛ). Згідно зі звітами, ця місцева лікарня надала найбільшу кількість таких послуг в Україні — понад 60% від загального обсягу всіх медичних закладів країни разом узятих.

Проте перевірка правоохоронців з’ясувала, що реальні цифри були суттєво завищені. Послуги приписували у тому числі й неіснуючим пацієнтам. Крім того, лікарня фізично не мала технічної можливості забезпечити таку кількість процедур, оскільки у закладі просто не було відповідної кількості апаратів ШВЛ.

На підставі сфальсифікованих звітів НСЗУ нараховувала та перераховувала кошти на рахунки закладу. У результаті державному бюджету завдано збитків на суму понад 9,5 мільйонів гривень.

Понад 9,5 млн грн збитків для НСЗУ: на Закарпатті викрили міську лікарню на махінаціях із послугами ШВЛ

Хто отримав підозри

Аферу викрили за сприяння Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ. Наразі про підозру повідомлено чотирьом фігурантам: директору міської лікарні, завідувачу профільного відділення та двом медичним працівникам закладу.

Залежно від ролі у злочинній схемі, дії директора та завідувача кваліфіковано за статтями про зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Дії завідувача та ще двох медиків також кваліфіковано за факт несанкціонованої зміни інформації в автоматизованих системах (ч. 3 ст. 362 КК України).

Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Мукачівської окружної прокуратури. Силовики встановлюють повне коло осіб, які можуть бути причетними до махінацій.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі викрили махінації приватної клініки з коштами НСЗУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.

Понад 9,5 млн грн збитків для НСЗУ: на Закарпатті викрили міську лікарню на махінаціях із послугами ШВЛ

Джерело: 49000.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua