Ексміністра часів Януковича підозрюють у розкраданні гранту на розвиток агробізнесу

24 червня 2026 р. 18:20

24 червня 2026 р. 18:20


Служба безпеки України та Національна поліція викрили на Черкащині схему привласнення бюджетних коштів, виділених на розвиток агропромислового комплексу. Серед підозрюваних — колишній міністр охорони навколишнього природного середовища часів президентства Віктора Януковича. Про це повідомляє 49000 .

За даними слідства, нині ексміністр є одним із власників місцевої агрокомпанії, яка отримала з державного бюджету 5,6 млн грн грантових коштів на створення нових ліній з виробництва комбікорму.

Отримані кошти мали бути використані на закупівлю технологічного обладнання та створення нових робочих місць. Однак, як стверджують правоохоронці, замість модернізації виробництва учасники схеми привласнили гроші та розподілили їх між собою.

Для приховування оборудки до державних органів подавалися неправдиві звіти, в яких зазначалося про нібито придбання необхідного обладнання та розширення штату працівників.

Факти незаконної діяльності підтвердила судово-економічна експертиза.

Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів вилучили комп’ютерну техніку та документацію, яка, за даними слідства, містить докази протиправної діяльності.

Наразі про підозру повідомили ексміністру, його бізнес-партнеру та бухгалтеру підприємства.

Їм інкримінують привласнення майна в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію коштів, одержаних злочинним шляхом.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.

Ексміністра часів Януковича підозрюють у розкраданні гранту на розвиток агробізнесу

Джерело: 49000.com.ua