вологість:
тиск:
вітер:
На Полтавщині ексбухгалтерки медзакладу нарахували фіктивним працівникам 13 млн грн
На Полтавщині правоохоронці викрили масштабну корупційну схему в одному з медичних закладів області. Колишня головна бухгалтерка та її заступниця протягом кількох років незаконно виплачували зарплату людям, які фактично там не працювали. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.
Завищені списки та “відкати” організаторці
Масштабне розкрадання бюджетних коштів викрили оперативники Управління стратегічних розслідувань спільно з детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки (БЕБ).
За даними слідства, схема діяла протягом 2022–2024 років. Зловмисниці систематично вносили неправдиву інформацію до тарифікаційних списків медичного закладу, штучно збільшуючи кількість персоналу.
На підставі цих сфальсифікованих документів посадовиці:
-
подавали запити до органів місцевого самоврядування на фінансування фонду заробітної плати;
-
формували розрахунково-платіжні відомості із суттєво завищеними сумами виплат.
подавали запити до органів місцевого самоврядування на фінансування фонду заробітної плати;
формували розрахунково-платіжні відомості із суттєво завищеними сумами виплат.
Правоохоронці встановили, що гроші з бюджету безпідставно отримував 21 працівник. При цьому частину безпідставно нарахованих коштів фігуранти схеми згодом повертали безпосередньо головній бухгалтерці. Внаслідок таких дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму майже 13 мільйонів гривень.
Доказова база та оголошені підозри
Щоб задокументувати правопорушення, силовики провели комплекс слідчих дій. Зокрема, було проведено санкціоновані обшуки, під час яких вилучили фінансову документацію та чорнові записи. Окрім цього, слідчі проаналізували рух коштів по банківських рахунках, допитали працівників установи та представників профільного департаменту міської ради.
Проведені судово-криміналістичні експертизи також офіційно підтвердили факти підроблення підписів у службових документах закладу.
Ексголовній бухгалтерці та її колишній заступниці повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
-
ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах);
-
ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах);
ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
За вчинення цих злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Полтавської обласної прокуратури. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини кримінального правопорушення та перевіряють інших осіб, які могли бути залучені до реалізації схеми.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що керівництво військової частини НГУ на Дніпропетровщині безпідставно нарахувало майже 12 млн грн військовослужбовцям на штабних посадах.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.
Джерело: 49000.com.ua
Новини рубріки
Переплата у 62 млн грн на дизпаливі: експосадовцю “Укргазвидобування” оголосили підозру
26 червня 2026 р. 12:32
Як докупити страховий стаж в Україні. Скільки коштує і куди звертатись
26 червня 2026 р. 12:22