вологість:
тиск:
вітер:
ОФІЦІЙНО Навчання, творчість і дозвілля: у Дніпрі відкрили два цифрові освітні центри для школярів
У Дніпрі запрацювали два нові цифрові освітні центри для дітей. Вони відкрилися на базі Ліцею № 142 Дніпровської міської ради та Гімназія № 46 Дніпровської міської ради. Нові простори покликані поєднати навчання, дозвілля та розвиток дітей у безпечному й сучасному середовищі, пише «Наше місто» з посиланням на пресслужбу міськради .
Цифрові освітні центри створені за ініціативи UNICEF та благодійного фонду savED за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Республіки Корея. У цих просторах діти можуть навчатися, спілкуватися з однолітками, відвідувати творчі заняття, STEM-гуртки та програми з подолання освітніх втрат.
«Мені дуже подобається. У нас раніше не було такого простору. Тепер ми можемо зустрічатися, розважатися, дивитися фільми», — поділилася учениця ліцею № 142 Дніпровської міської ради Анна.
Програми в центрах розраховані на дітей віком від п’яти до вісімнадцяти років. Тут поєднують навчальні та творчі активності, приділяючи увагу як розвитку навичок, так і соціальній взаємодії.
«Тут будуть різні види діяльності — малювання, ліплення та оригамі. З вересня працюватиме програма з надолуження освітніх втрат. Водночас, навіть із початком навчального року передбачатимуться і розважальні заходи. Також багато уваги приділятимемо соціально-емоційному навчанню», — розповіла тьюторка цифрового освітнього центру Світлана Захарій.
Як наголошують працівники закладів, нові простори мають стати місцем, куди діти приходитимуть за інтересом, а не з примусу.
«Це місце, куди діти приходитимуть не тому, що треба, а тому, що їм хочеться. Тут із ними працюватимуть досвідчені тьютори, які пропонуватимуть безліч цікавих активностей. Ми хочемо, щоб діти мали можливість спілкуватися, розвиватися та цікаво проводити час у сучасному й безпечному середовищі. На сьогодні у центрі вже відбулося 350 занять», — зазначила директорка ліцею № 142 Людмила Хмеленко.
Учні вже активно користуються новими можливостями, поєднуючи навчання з дозвіллям і спілкуванням.
«Мені цікаво тут бути, тому що тут багато друзів. Ми малюємо, граємося, дивимося мультфільми. Є комп’ютери та багато різних матеріалів для занять», — розповів школяр гімназії № 46 Кирило.
Педагоги наголошують, що такі центри допомагають дітям не лише навчатися, а й розкривати свої здібності та отримувати психологічну підтримку.
«Завдяки цьому центру ми можемо запропонувати дітям сучасний освітній простір, де кожна дитина зможе отримати підтримку, розвивати свої здібності та відкривати нові можливості. Ми бачимо, що дітям тут комфортно», — сказала вчителька української та зарубіжної літератури, тьюторка центру Ганна Романченко.
Нові освітні простори відкриті не лише для учнів навчальних закладів, а й для дітей із навколишніх мікрорайонів.
«Це сучасний простір, який дає дітям можливість розвиватися та підтримувати своє ментальне здоров’я. Ми вже бачимо зацікавленість дітей і батьків, тому впевнені, що центр буде затребуваним. З початку роботи заняття у центрі вже мають попит у мешканців нашого району», — зазначила директорка гімназії № 46 Олена Міроненко.
Нагадаємо: Депутати Дніпра підтримали мирову угоду: громада отримає майже 887 тис. грн.
Сесія міськради Дніпра 24 червня 2026: які рішення прийняли депутати .
Дніпро виділив ще майже 8,5 млн грн прямої субвенції бойовим бригадам Сил оборони України .
У Дніпрі записатися до лікаря можна через застосунок «єДніпро»: як це зробити .
Фото: пресслужба міськради.
Джерело: nashemisto.dp.ua