вологість:
тиск:
вітер:
Вступила до лав ЗСУ у 18 років: історія операторки БпЛА з ТрО Дніпра
18-річна дівчина залишила навчання та добровільно вступила до лав Збройних сил України одразу після досягнення повноліття. За півтора року служби вона опанувала роботу з безпілотними літальними апаратами, стала операторкою БпЛА, а нині навчає військовослужбовців керувати дронами. Свою історію захисниця розповіла у 128-й окремій бригаді територіальної оборони «Дике поле», пише «Наше місто» з посиланням на «ДніпроTV».
До початку повномасштабної служби Анастасія навчалася у медичній академії та понад десять років займалася музикою. Особливе місце у її житті займали ударні інструменти, однак після повноліття вона вирішила кардинально змінити своє майбутнє та підписала контракт із ЗСУ.
«Я завжди хотіла служити. Коли виповнилося 18 років, пішла й підписала контракт. Батькам одразу не сказала. Спочатку повідомила, що їду на Закарпаття відпочивати з друзями. А вже через кілька днів зізналася, що я в ТЦК та підписую контракт. Вони благали мене повернутися, але я сказала, що йду служити, навіть на бойові позиції, якщо треба», — розповідає Анастасія, інструкторка та військова 128-ї ОВМБр.
Після завершення базової військової підготовки дівчину направили на Донецький напрямок. Саме там вона вперше почала працювати з безпілотниками та освоювати професію оператора БпЛА.
«На Донбасі мене навчали побратими і командир взводу. Спочатку було страшно, що дрон впаде в річку і мені доведеться йти за ним “гуляти”. Першим видом БпЛА, який я опанувала, були “Мавіки” — аеророзвідка. Мені просто дали дрон, пульт і сказали: “Злітай”», — згадує Анастасія.
Попри службу на передовій, військовослужбовиця не відмовилася від творчого підходу до життя. Один із трофейних автоматів вона вирішила зробити більш особистим, доповнивши його яскравими деталями.
«Я вирішила прикольнутися: “А давайте в рожевий його пофарбуємо”. Я ж дівчинка. А рожевий ремінець у мене ще з Донбасу — купила його у військторзі в Донецькій області. І от з рожевим ремінцем виходила на позиції, але тільки тоді, коли вже була “зеленка”, тобто коли весна, тоді не так його видно», — говорить військова.
За час служби Анастасія неодноразово опинялася у небезпечних ситуаціях. Один із найнапруженіших епізодів стався під час бойового виходу, коли вона разом із побратимами була змушена долати близько десяти кілометрів відкритою місцевістю, рятуючись від ворожих FPV-дронів.
«Перший раз, коли я сильно злякалася — це коли над нами пролетів FPV-дрон. Він летів у наш тил, а по дорозі розвернувся і полетів назад. Ми лежимо з побратимами, спілкуємося, і я кажу: “Хлопці, походу все, кришка, нас змалювали”. Але, слава Богу, ні. Він повз нас пролетів і відпрацював по сусідній посадці», — пригадує дівчина.
Сьогодні, попри молодий вік, Анастасія вже має значний бойовий досвід. Наразі вона працює інструкторкою, навчаючи інших військовослужбовців керувати безпілотниками. Захисниця зізнається, що не шкодує про свій вибір і планує й надалі пов’язувати своє життя зі службою в українському війську.
Фото: «ДніпроTV».
Джерело: nashemisto.dp.ua
Новини рубріки
Фіктивна інвалідність для втечі за кордон: на Львівщині викрили лікарку та її спільників
26 червня 2026 р. 17:23
Вода у Дніпрі подорожчає. Чому тарифи хочуть підвищити?
26 червня 2026 р. 17:13