Вступила до лав ЗСУ у 18 років: історія операторки БпЛА з ТрО Дніпра

26 червня 2026 р. 16:36

26 червня 2026 р. 16:36


18-річна дівчина залишила навчання та добровільно вступила до лав Збройних сил України одразу після досягнення повноліття. За півтора року служби вона опанувала роботу з безпілотними літальними апаратами, стала операторкою БпЛА, а нині навчає військовослужбовців керувати дронами. Свою історію захисниця розповіла у 128-й окремій бригаді територіальної оборони «Дике поле», пише «Наше місто» з посиланням на «ДніпроTV».

До початку повномасштабної служби Анастасія навчалася у медичній академії та понад десять років займалася музикою. Особливе місце у її житті займали ударні інструменти, однак після повноліття вона вирішила кардинально змінити своє майбутнє та підписала контракт із ЗСУ.

«Я завжди хотіла служити. Коли виповнилося 18 років, пішла й підписала контракт. Батькам одразу не сказала. Спочатку повідомила, що їду на Закарпаття відпочивати з друзями. А вже через кілька днів зізналася, що я в ТЦК та підписую контракт. Вони благали мене повернутися, але я сказала, що йду служити, навіть на бойові позиції, якщо треба», — розповідає Анастасія, інструкторка та військова 128-ї ОВМБр.

Після завершення базової військової підготовки дівчину направили на Донецький напрямок. Саме там вона вперше почала працювати з безпілотниками та освоювати професію оператора БпЛА.

«На Донбасі мене навчали побратими і командир взводу. Спочатку було страшно, що дрон впаде в річку і мені доведеться йти за ним “гуляти”. Першим видом БпЛА, який я опанувала, були “Мавіки” — аеророзвідка. Мені просто дали дрон, пульт і сказали: “Злітай”», — згадує Анастасія.

Попри службу на передовій, військовослужбовиця не відмовилася від творчого підходу до життя. Один із трофейних автоматів вона вирішила зробити більш особистим, доповнивши його яскравими деталями.

«Я вирішила прикольнутися: “А давайте в рожевий його пофарбуємо”. Я ж дівчинка. А рожевий ремінець у мене ще з Донбасу — купила його у військторзі в Донецькій області. І от з рожевим ремінцем виходила на позиції, але тільки тоді, коли вже була “зеленка”, тобто коли весна, тоді не так його видно», — говорить військова.

За час служби Анастасія неодноразово опинялася у небезпечних ситуаціях. Один із найнапруженіших епізодів стався під час бойового виходу, коли вона разом із побратимами була змушена долати близько десяти кілометрів відкритою місцевістю, рятуючись від ворожих FPV-дронів.

«Перший раз, коли я сильно злякалася — це коли над нами пролетів FPV-дрон. Він летів у наш тил, а по дорозі розвернувся і полетів назад. Ми лежимо з побратимами, спілкуємося, і я кажу: “Хлопці, походу все, кришка, нас змалювали”. Але, слава Богу, ні. Він повз нас пролетів і відпрацював по сусідній посадці», — пригадує дівчина.

Сьогодні, попри молодий вік, Анастасія вже має значний бойовий досвід. Наразі вона працює інструкторкою, навчаючи інших військовослужбовців керувати безпілотниками. Захисниця зізнається, що не шкодує про свій вибір і планує й надалі пов’язувати своє життя зі службою в українському війську.

Нагадаємо: Стріляє з гармати і керує підрозділом: тернополянка Дарина стала офіцеркою 128-ї бригади «Дике Поле».

Бійці бригади «Дике Поле» на квадроциклах, переданих громадою Дніпра, вивезли пораненого побратима з епіцентру кілзони .

«Секунди мають значення»: капітан «Космос» із 128-ї бригади «Дике Поле» про бої, зв’язок і виживання на передовій.

Фото: «ДніпроTV».

Вступила до лав ЗСУ у 18 років: історія операторки БпЛА з ТрО Дніпра

Джерело: nashemisto.dp.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua