На Донеччині залишається 3750 маломобільних та людей з інвалідністю

27 березня 2025 р. 21:43

27 березня 2025 р. 21:43


Зараз на Донеччині залишається 3750 маломобільних та людей з інвалідністю. Держава підтримує їх відповідно до чинного законодавства. Ті, хто не отримують пенсій, мають право на соціальну допомогу. За потреби людину безплатно забезпечують засобами реабілітації.

Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта .

Волонтери, які займаються евакуацією, зізнаються: переконати таких людей виїхати — одне з найважчих завдань. Часто вони відмовляються до останнього, навіть під обстрілами, бо не бачать у виїзді сенсу. Східний Варіант поспілкувався з представниками влади, волонтерами і юристами, щоб дізнатися, як в Україні допомагають маломобільним та людям з інвалідністю на шляху до безпеки.

До початку повномасштабного вторгнення росії на Донеччині працювало 10 інтернатних закладів та 8 відділень стаціонарного догляду для маломобільних та людей з інвалідністю. Через загострення бойових дій усіх їхніх мешканців евакуювали. Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення Донецької ОВА.

Держава компенсує витрати тим, хто надає соціальні послуги з догляду — як на непрофесійній основі, так і на професійній, але без здійснення підприємницької діяльності. Окремо передбачена одноразова компенсація для людей, які отримали інвалідність унаслідок вибухонебезпечних предметів на території України.

Якщо людина має інвалідність і перемістилася через бойові дії, то може отримати від держави допомогу на проживання (3000 грн на місяць).

Також після початку повномасштабного вторгнення на Донеччині утворили гуманітарні штаби, які забезпечують мешканців міст та сіл допомогою.

Станом на березень 2025 року 11 територіальних центрів соціального обслуговування та 16 центрів надання соціальних послуг Донецької області надають послуги догляду вдома для 2776 одиноких (або умовно одиноких) осіб, з них 604 — це люди з інвалідністю.

Евакуацію маломобільних та людей з інвалідністю проводять облдержадміністрації в співпраці з Міністерством соціальної політики, Національною соціальною сервісною службою, благодійними та волонтерськими організаціями.

Людей, які потребують житла, розселяють у місцях тимчасового проживання в приймаючих регіонах. Одиноких маломобільних та людей з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду, евакуюють до надавачів соціальних послуг.

«Як приклад, на початку березня в тісній співпраці облдержадміністрації з БО «БФ Схід СОС» та АТ «Укрзалізниця» евакуйовано до стаціонарних відділень надавачів соціальних послуг Тернопільської та Вінницької областей 40 маломобільних осіб — мешканців Донецької області», — повідомила Олена Токарева, директорка Департаменту соціального захисту населення Донецької ОВА.

У безплатних державних закладах умови для розміщення маломобільних здебільшого жахливі, каже евакуаційник благодійного фонду «Схід SOS» Роман Бугайов. За можливості представники фонду знаходять приватні установи, куди людей приймають з утриманням 80 % пенсії на догляд. Такий варіант більш-менш допомагає розмістити тих, кому це потрібно.

прихисток від східсос

Станом на зараз евакуаційники фонду вивезли з прифронтових територій вже понад 88 тисяч осіб, з них 12 тисяч — маломобільні .

Куди звернутися для евакуації маломобільної людини?

Записатися на евакуацію благодійного фонду «Схід SOS» можна з понеділка по суботу (8:00 — 18:00) за номером телефону: 0800 332 614.

Онлайн-сайт фонду: https://east-sos.org

Контакти Донецької ОВА:

  • Гаряча лінія облдержадміністрації — 0–800–507–506;
  • Гаряча лінія щодо отримання виплат при евакуації — 066–285–62–90;
  • Гаряча лінія щодо евакуації тяжко хворих та осіб з інвалідністю — 0–800–332–614;

Контакти Луганської ОВА:

  • Гаряча лінія облдержадміністрації — 063–306–48–50; 066–833–68–31; 056–720–70–94
  • Гаряча лінія з гуманітарних питань — 0800–332–475

Читайте повністю матеріал Східного Варіанта про те, яка доля самотніх маломобільних та людей з інвалідністю під час повномасштабної війни.

Нагадаємо, що раніше Східний Варіант писав, як маломобільним людям виїхати з окупації.

Поділитись:

На Донеччині залишається 3750 маломобільних та людей з інвалідністю

Джерело: v-variant.com.ua