Російська окупація сприяє екологічній катастрофі в Азовському морі

01 квітня 2025 р. 13:04

01 квітня 2025 р. 13:04


Російські вчені з Азово-Чорноморського філіалу ВНДІ рибного господарства попереджають про загрозу масового мору риби у трьох зонах Таганрозької затоки.

Зазначається, що особливо критична ситуація може скластися влітку на сході затоки, де активно розмножується фітопланктон, а також у місцях скупчення мулу та в гирлах річок Північного Приазов’я.

Причина – штучно створене екологічне навантаження.

"Однією з головних екологічних проблем є стратифікація води – верхній шар стає прісним і теплим, тоді як нижній залишається холодним і солоним. Це різко зменшує рівень кисню у глибоких шарах, що веде до загибелі морських мешканців", — зауважили у ЦВО.

Як окупація погіршила ситуацію? Після російського вторгнення та окупації Азовського узбережжя:

  • посилилося забруднення через військові дії, руйнування інфраструктури та скидання промислових відходів без екологічного контролю;
  • порушено природні екосистеми — без належного моніторингу водні біоресурси виснажуються, а неконтрольований вилов риби руйнує екологічну рівновагу;
  • зростають ризики гіпоксії (дефіциту кисню) – особливо після підриву Каховської ГЕС, що змінило гідрологічний баланс регіону.

"Замість того, щоб захищати екосистему Азовського моря, окупанти перетворюють його на екологічну зону лиха", — наголосили у ЦВО.

Нагадаємо, міська рада Маріуполя повідомила, що 15 кілометрів прибережної смуги Азовського моря забруднено мазутом (фото) .

Поділитись:

Російська окупація сприяє екологічній катастрофі в Азовському морі

Джерело: v-variant.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua