вологість:
тиск:
вітер:
У Добропіллі живе близько 30 тисяч жителів: яка ситуація в місті
У березні 2025 року у прифронтовому Добропіллі на Донеччині за 20 кілометрів від зони бойового зіткнення живе близько 30 тисяч місцевих жителів.
Про це йдеться у матеріалі Східного Варіанта .
До повномасштабного вторгнення населення міста трималося в рамках 20 тисяч, після 24 лютого сюди переїхала велика кількість вимушених переселенців із «сірих» чи окупованих територій.
Однак у військовій адміністрації підраховують, що населення після низки ракетних ударів по місту (уже у 2025 році) почало зменшуватися – здебільшого з Добропілля поїхали ті, хто вже планував це зробити, але чекав на «той» момент. Більш рідкісні випадки – коли поліції довелося евакуйовувати у шелтери для переселенців людей старшого віку та маломобільних, які лишилися без житла або не можуть і надалі жити у понівечених стінах свого дому.
«Зараз заявок на евакуацію у нас майже немає. Люди здебільшого їдуть самі – переважно ті, у кого є діти, або молоді люди. Всі інші лишаються, бо в нас і світло, й газ, і вода є. Так, з перебоями, але всі комунікації ремонтуються відразу після пошкодження, все підтримується в такому стані, щоб не припинялося надання послуг користувачам. Люди живуть, бо й усе працює – і продукти можна купити, і домашню хімію, й отримати гуманітарку. І питання житла, звісно, має силу – бо в багатьох тут якісь квартири чи будинки, і люди бояться за своє майно» , – зауважує пані Ольга, працівниця Добропільської міськради .
З батьками неповнолітніх правоохоронці та місцева влада також продовжують діалог з приводу необхідності вивозити дітей подалі від сірої зони. В ідеалі – в інші регіони, де родинам пропонують і житло, й допомогу та підтримку в оформленні виплат. Однак крім тих, хто погоджується на такі умови, є ті, хто повернувся в Добропілля знову або ж просто зараз вагається, їхати чи ще зачекати.
На дитячих майданчиках у сонячні дні дітей і справді вистачає. Інколи там грають до десяти дітей, і майже всі батьки у розмові зі Східним Варіантом зауважують, що їхати їм нікуди. Тож допоки не почалася примусова евакуація – планують лишатися у Добропіллі, оскільки тут «тримає й робота, й сім’я, і житло». Наприклад, Марина, мама двох дітей , майже кожної тривоги веде дітей у коридор. Родина живе у п’ятиповерхівці, тож ризик потрапляння, каже жінка, менший. Однак зізнається, що якби мала можливість – без сумніву вивезла б дітей.
Стіни майже всіх і приватних, і багатоквартирних будинків у Добропіллі понівечені щонайменше вибуховими хвилями. Крім них регулярно «докладаються» до цього й уламки від ракет і дронів, і частинки покрученої арматури та розмірами з людські частини тіла бетонні уламки. Вирви від прильотів зяють поруч із заселеними будинками, в яких ще чуються розмови про «просте й мирне»: що приготувати на вечерю, що купити в магазині та що розповіла сусідка про свою родичку з іншого краю України. У таких, здавалося б, дрібних деталях криється сподівання, що Добропілля лишиться українським та відносно цілим – настільки, аби в ньому можна було продовжувати жити й не думати щомоментно, що за 20 кілометрів від квартири окупанти штурмують позиції українських захисників.
Що відомо про ситуацію у Добропіллі
Раніше стало відомо, що збільшилась інтенсивність обстрілів як самої громади, так і міста Добропілля .
Як повідомлялось 23 березня, у Добропіллі внаслідок влучання БПЛА пошкоджено 2 оселі та автомобіль.
Також нагадаємо, що 7 березня 2025 року, російські окупанти обстріляли Добропілля . Унаслідок російської атаки стало відомо про щонайменше 11 загиблих та 30 поранених.

Новини рубріки

Вийшов гостросюжетний фентезі-бойовик "Minecraft: Фільм" — чому навколо нього такий ажіотаж?
04 квітня 2025 р. 19:27

Спортсмен зі Слов'янська здобув "бронзу" чемпіонату України з пляжної боротьби
04 квітня 2025 р. 18:08

З обстріляної Куртівки на Донеччині "Білі янголи" евакуювали 13 дітей: подробиці (відео)
04 квітня 2025 р. 18:08