вологість:
тиск:
вітер:
Активістка з Донецька розповіла, як розвивала правозахисну організацію для жителів Донеччини
У 2018 році в Покровську з ініціативи групи активістів з’явилася Покровська правозахисна організація «Щит». Марія Шамоніна, маючи досвід роботи в громадських радах, стала її лідеркою.
Про історію Марії дізнався Східний Варіант.
Березень 2014 року став справжнім випробуванням для Донецька та особисто для Марії. На мирній акції «За єдину Україну», де зібралося близько тисячі патріотів, вона зіткнулася з брутальними провокаціями проросійських сепаратистів. Вбивство активіста Дмитра Чернявського стало особистою трагедією та потужним поштовхом до усвідомленого вибору.
«Я зрозуміла, що влада опинилася в руках проросійських бойовиків зі зброєю. Це було справді страшно. Тому я свідомо вирішила переїхати до Покровська, адже обрала Україну» , — згадує активістка.
У 2018 році в Покровську з ініціативи групи активістів з’явилася Покровська правозахисна організація «Щит». Марія Шамоніна, маючи досвід роботи в громадських радах, стала її лідеркою. Організація розпочала з 15 членів — активістів, готових змінювати систему.
Вже 2019 року команда подала два проєкти на конкурс програми ООН із розвитку та відновлення миру, які отримали фінансування. Перший проєкт досліджував настрої населення, другий — захищав права пацієнтів у Добропіллі. Було створено інформаційні стенди, розроблено сайт для місцевої лікарні та впроваджено методику моніторингу.
З перших днів великої війни «Щит» перетворився на потужний центр допомоги переселенцям та мешканцям Донеччини. Марія була непохитною у своєму рішенні залишитися та допомагати.
Команда організувала гуманітарну місію, забезпечивши продуктами понад 10 тисяч родин, зокрема сім’ї з дітьми до трьох років та людей з інвалідністю.
Вже на початку березня 2022 року команда доставила до Покровська бус гуманітарної допомоги — одяг та мийні засоби для шелтерів і садків, де мешкали переселенці. Згодом вдалося залучити до співпраці благодійні організації, такі як «Відродження», «Людина в біді» та World Central Kitchen.
До роботи долучилося близько 30 волонтерів. Команда була мобільною: хтось виїжджав за кордон, інші приходили їм на зміну. Були моменти, коли Марія залишалася майже сама, проте не припиняла роботу.
Восени 2024 року життя Марії знову змінилося. Через загострення ситуації на Донеччині вона переїхала з Покровська до Києва, а звідти попрямувала на Дніпропетровщину, зосередившись на роботі з місцевими громадами.
Восени організація запровадила проєкт із самозахисту для жінок у Львові, використовуючи методику Wendo. Особливу увагу приділяли запобіганню насильству під час війни, помітивши зростання агресії та домашнього насильства.
Серед інших ініціатив — освітня гра «Криголами», підготовлена в межах програми UNFPA з протидії та запобіганню гендерно зумовленому насильству.
Зв’язатися з ГО “Покровська правозахисна організація “Щит” можна через її сторінку у Facebook .
Читайте повністю цей матеріал: Від мирних мітингів до рятувальних місій: хроніка свідомого опору активістки з Донеччини

Новини рубріки

Вийшов гостросюжетний фентезі-бойовик "Minecraft: Фільм" — чому навколо нього такий ажіотаж?
04 квітня 2025 р. 19:27

Спортсмен зі Слов'янська здобув "бронзу" чемпіонату України з пляжної боротьби
04 квітня 2025 р. 18:08

З обстріляної Куртівки на Донеччині "Білі янголи" евакуювали 13 дітей: подробиці (відео)
04 квітня 2025 р. 18:08