вологість:
тиск:
вітер:
День пророка Іллі: що не можна робити у цей день
День пророка Іллі - одне із неперехідних свят. Це свято вважають одним із найважливіших у церковному календарі. Однак із переходом православних вірян та греко-католиків на новоюліанський стиль змістилася і дата святкування Дня пророка Іллі. Розповідаємо, коли святкують за новим календарем та що не можна робити у День пророка Іллі.
День пророка Іллі 2025: дата
За старим стилем, християни в Україні вшановували святого славного пророка Іллю 2 серпня . Зараз свято має нову дату — тепер в Україні його щороку відзначають 20 липня , яке випадає на неділю.
Хто такий пророк Ілля?
Святий Ілля — одна з найшанованіших постатей у християнстві. Він жив у IX столітті до нашої ери, народився у Фесві (сучасна Йорданія) й усім своїм життям відстоював віру в єдиного Бога.
Ілля рішуче боровся з ідолопоклонством і несправедливими царями. Саме він передбачив трирічну посуху як кару за відступ від Бога. У цей час пророк перебував у вдови в Сарепті, де, за його молитвами, сталося диво — їжі в домі не ставало менше, а пізніше він воскресив сина цієї жінки.
Однією з найвідоміших подій у житті Іллі стало його протистояння з 450 пророками Ваала на горі Кармель. Він показав силу справжнього Бога, коли небесний вогонь спалив його жертву, тоді як інші виявилися безсилими.
Після цього Ілля рятувався від переслідування цариці Єзавелі, отримавши на горі Хорив особливе одкровення від Бога. Також він викрив царя Ахава й саму Єзавель за несправедливість і передбачив їхню загибель. Пізніше пророк обрав собі наступника — Єлисея.
Згідно з Біблією, Ілля не помер, а був вознесений на небо у вогняній колісниці. Цей момент символізує його святість, силу віри та близькість до Бога.
День пророка Іллі
Церковні традиції на день Іллі
У цей день у храмах служать урочисті літургії, акафісти та молебні. У багатьох регіонах України існує звичай освячувати воду, мед і плоди, бо Ілля вважається провісником завершення літа й символічного переходу до збору врожаю.
У деяких місцевостях відбуваються хресні ходи та паломництва до храмів, названих на честь пророка. Ці заходи супроводжуються спільною молитвою та співом.
Також у народі вважалося, що з цього дня можна благословляти на працю після першого збору врожаю, особливо зернових культур.
Що не можна робити у день пророка Іллі
За давніми віруваннями у день пророка Іллі не можна:
- сваритися чи лихословити;
- працювати на городі та в полі, особливо це стосується важкої праці, оскільки день вважається святим;
- відмовляти нужденним у допомозі;
- вживати алкогольні напої;
- купатися у водоймах: існує повір'я, що на Іллю у річках та озерах прокидається нечиста сила, яка може затягнути людину на дно.
Також вважалося, що Ілля керує грозами, і в цей день слід бути обережним із металом, вогнем, електрикою.

Новини рубріки

Жителів Волноваського району запрошують долучитися до конкурсу відео-листівок до Дня молоді
18 липня 2025 р. 18:13

Жителі Вугледарської громади можуть отримати гуманітарну допомогу: посилання на реєстрацію
18 липня 2025 р. 17:45

Ретроградний Меркурій з 18 липня по 11 серпня 2025 — що чекати, а які справи краще відкласти
18 липня 2025 р. 17:03