вологість:
тиск:
вітер:
Азербайджан розпочав "антитерористичну операцію" у Нагірному Карабасі
Азербайджан оголосив про початок "антитерористичних заходів локального характеру" у Нагірному Карабасі після звинувачень Вірменії "в організації теракту та загибелі військових".
У відомстві заявили про систематичні обстріли позицій армії Азербайджану формуваннями збройних сил Вірменії в Карабахському регіоні, продовження мінування територій, проведення робіт з інженерного вдосконалення бойових позицій та збільшення кількості окопів і бліндажів за останні місяці.
Повідомляється, що 19 вересня на автомобільній дорозі Ахмедбейлі-Фізулі-Шуша через вибух міни загинули цивільні особи і було виведено з ладу автомобіль, який належить Державному агентству автомобільних доріг Азербайджану.
Того ж дня загинули та отримали поранення військові через підрив транспортного засобу, який перевозив військових Внутрішніх військ МВС.
Виходячи з цього , Азербайджан почав "антитерористичні заходи локального характеру" в Нагірному Карабаху . Наголошується, що їх вирішили проводити для припинення широкомасштабних провокацій, роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії, нейтралізації їхньої військової інфраструктури, забезпечення безпеки мирного населення, цивільних службовців, яке задіяно у будівельно-відновлювальних роботах та військовослужбовців, а також відновлення конституційного ладу Азербайджану.
Повідомляється, що в рамках заходів із застосуванням високоточної зброї на передній лінії та у глибині виводяться з ладу позиції формувань збройних сил Вірменії, їх довготривалі вогневі точки, а також бойові засоби та об'єкти військового призначення.
Тим часом, ЗМІ пишуть, що Азербайджан також оголосив про закриття повітряного простору над Вірменією.
При цьому в Міноборони наголошують, що громадянське населення та об'єкти цивільної інфраструктури не є цілями - з ладу виводяться лише легітимні військові цілі.
Крім того, азербайджанські медіа публікують кадри нібито знищення зенітно-ракетного комплексу збройних сил Вірменії.
У мережі також з'явилися повідомлення про те, що в Карабахському регіоні відключено стільниковий зв'язок, а в Степанакерті (столиця невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки) "з усіх боків чути артилерійську канонаду".
У Міністерстві оборони Вірменії вже відреагували на заяви про "антитерористичні заходи" Азербайджану.
Там заявили, що станом на 14:00 (13:00 за київським часом - ред.) ситуація на кордонах з Азербайджаном "порівняно стабільна".
Війна за Карабах триває вже понад 30 років. При розпаді СРСР цю територію у складі Азербайджанської РСР населяли переважно вірмени. 1991 року регіон за підтримки Вірменії проголосив "незалежність" і назвався Нагірно-Карабаською республікою.
Після цього періодично відбувалися воєнні конфлікти.
Наприкінці квітня у Вашингтоні Вірменія та Азербайджан провели новий раунд переговорів. У середині травня сторони домовилися відновити переговори про делімітацію кордонів та нормалізацію відносин між країнами.
А у травні прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність визнати територію Азербайджану площею 86 600 кв. км , включаючи Нагірний Карабах.
При цьому 1 вересня поблизу загального кордону Вірменії та Азейбарджану знову сталася стрілянина. Тоді загинули троє військових .
Новини рубріки
Вдарили самі по собі: чим Росії загрожує повторний збій мобільного та інтернет-зв'язку
15 січня 2025 р. 04:28
Турецький стрілець, який став мемом на Олімпіаді, зажадав мільйон за інтерв'ю
15 січня 2025 р. 04:21
З аеродрому «Оленья» злетіли стратегічні бомбардувальники ТУ-95МС, є загроза ракетної атаки
15 січня 2025 р. 04:13