вологість:
тиск:
вітер:
У Росії заявили, що Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів із Сі Цзіньпіном
Президент Росії Владімір Путін поїде до Пекіна в жовтні для переговорів з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, заявив секретар Ради безпеки РФ Ніколай Патрушев. Це стане першою відомою поїздкою глави Кремля за кордон з моменту видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на його арешт , повідомляє Reuters .
Патрушев каже, що спроба Заходу стримати і Росію, і Китай повинна поглибити співпрацю між двома державами.
"У жовтні ми розраховуємо на ґрунтовні двосторонні переговори між президентом Росії Владіміром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном у Пекіні", - цитують Патрушева росЗМІ на зустрічі в Москві з головним китайським дипломатом Ван І.
Патрушев наголосив, що Росія хоче розвивати зв'язки з Пекіном.
"Росія налаштована на прогресивний розвиток і зміцнення російсько-китайських відносин", - заявив він, додавши, що між двома державами існує "всеосяжне партнерство і стратегічне співробітництво".
Очікується, що Путін візьме участь у третьому форумі "Один пояс, один шлях" після запрошення Сі під час гучного візиту китайського лідера до Москви в березні.
За кілька днів до візиту Сі до РФ Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна на підставі звинувачень у незаконній депортації дітей з України.
Кремль тим часом заявив, що ордер є доказом ворожості Заходу до Росії, і відкрив кримінальну справу проти прокурора МКС і суддів, які видали ордер.
США та їхні союзники часто наголошували, що стурбовані зближенням між Китаєм і Росією, відносини яких зміцнилися після того, як Москва відправила тисячі військових в Україну у 2022 році.
Путін опирається на Сі значно більше, ніж Китай на Росію. Обидві країни заявляли, що зблизилися, аби протистояти домінуванню США у світових справах. Китай був найбільшим партнером Росії відтоді, як минулого року Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну. Пекін надав РФ як економічну, так і дипломатичну підтримку.
У той же час Китай намагався показати себе “миротворцем”, оприлюднивши в лютому розпливчастий “ мирний план ” з 12 пунктів. Цей план відкинули Київ і США. Західні чиновники поставили під сумнів те, що Пекін може виступати чесним посередником у будь-яких переговорах, зважаючи на його зв’язок із Москвою .
Джерело: zn.ua (Світ)
Новини рубріки
Нові санкції можуть мати фатальні наслідки для Росії: яких обмежень панічно бояться у Кремлі
15 січня 2025 р. 16:41
Глава МЗС Нідерландів: Санкції дозволяють ослабити тих, хто порушує міжнародне право
15 січня 2025 р. 16:38
Пекін обурений санкціями США проти китайських компаній через Сіньцзян
15 січня 2025 р. 16:38