вологість:
тиск:
вітер:
Заборона на імпорт зерна: Україна пропонує компроміс Польщі, Угорщині та Словаччині
Збір урожаю в Київській області початок серпня 2022 року (Фото:REUTERS/Viacheslav Musiienko)
Уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій після того, як Польща, Угорщина та Словаччина заявили про ембарго на імпорт українських зернових .
Про це написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.
Він заявив, що Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти трьох країн через односторонні обмеження на імпорт української агропродукції, проте існує компроміс, який країна вже представила Єврокомісії. Він передбачає план дій щодо контролю за експортом чотирьох груп агротоварів з України.
За словами Шмигаля, такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС.
Уряд планує ухвалити постанову, згідно з якою товари, які йдуть в режимі експорту до п’ятидержав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки.
Прем'єр наголосив, що якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонні заборони щодо українських товарів, буде ухвалено відповідне рішення про заборону імпорту до України певних категорій товарів із цих країн.
Він зазначив, що Україна вже подала формальний запит до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм СОТ та розпочала антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року.
Шмигаль підкреслив, що країна-агресорка Росія атакує українські порти, інфраструктуру, елеватори, атакує аграрні підприємства та мінує поля, а блокування аграрного експорту країнами-сусідами ще більше « вдарить» по українській економіці та сприятиме російському плану влаштувати світову продовольчу кризу.
Глава уряду закликав країни відмовитися від «неправомірних обмежень та політичного популізму» і стати на шлях конструктивного діалогу, «від якого виграють всі».
Єврокомісія 15 вересня
вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових
у Польщу, Болгарію, Румунію, Угорщину та Словаччину за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил, зокрема запровадить заходи з контролю за експортом.
У Польщі, Угорщині та Словаччині після цього заявили, що продовжать заборону на імпорт українських зернових в односторонньому порядку. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи, Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
Новини рубріки
У Лівані внаслідок обстрілу поранено миротворців ООН
30 жовтня 2024 р. 00:06
Байден розповів, що має зробити Україна якщо війська КНДР з’являться на її території
30 жовтня 2024 р. 00:06
Як “Грузинська мрія” сфальсифікувала свою перемогу, розповів Утіашвілі
29 жовтня 2024 р. 23:45