Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок

19 вересня 2023 р. 15:08

19 вересня 2023 р. 15:08


Норвегія передає Україні 50 армійських вантажних всюдиходів M548 на гусеничному ходу. Про це повідомляє Міністерство оборони країни після чергового засідання у форматі Рамштайну.

Як зазначив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам, ці машини можуть перевозити боєприпаси, продовольство та воду для українських військ у польових умовах. Вони здатні маневрувати на місцевості, недоступній для колісної техніки, і тому є важливим доповненням до наявних колісних вантажівок.

Машини були на армійському зберіганні, а зараз їх готують до відправки. Норвегія вже прийняла програму їх заміни на нові моделі, а старі готова пожертвувати Україні.

M548 — гусеничний вантажний транспортер. Він базується на бронетранспортері M113 і був побудований компанією FMC Corp. на підприємствах у Сан-Хосе, Каліфорнія. Випускався з 1960-го року.

Його невелика вага дозволяє використовувати відносно невеликий двигун для приводу транспортного засобу, двотактний шестициліндровий дизель 6V53 Detroit з тришвидкісною автоматичною коробкою передач Allison TX-100-1, і дозволяє транспортному засобу перевозити велике корисне навантаження.

Раніше повідомлялося , що російські війська, дислоковані в Арктиці поблизу Норвегії, становлять "20% або менше" від кількості, яка була до повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок

Джерело: zn.ua (Світ)