вологість:
тиск:
вітер:
США вимагають від Польщі роз’яснень через заяви про припинення військової допомоги Україні — Bloomberg
США стурбовані останніми заявами Польщі щодо підтримки України (Фото:Kevin Lanceplaine/Unsplash)
США вимагають від Польщі роз’яснень щодо підтримки України після заяви Варшави про « припинення» військової допомоги Києву , пише Bloomberg із посиланням на високопоставленого представника американського оборонного відомства.
За словами співрозмовника видання, Польща, як і раніше, готова підтримувати Україну, але точна позиція країни незрозуміла.
Він заявив, що розбіжності між союзниками поки що не призвели до руйнування єдності коаліції, яка підтримує Україну. Джерело також підкреслило, що ці зусилля, ймовірно, розтягнуться на кілька років.
За словами одного з європейських дипломатів, польські дипломати приватно запевнили іноземних колег у тому, що військова підтримка України буде продовжена, нехай і в менших масштабах.
Співрозмовник зазначив, що втрата підтримки Польщі може виявитися згубною для військових дій України, оскільки ризикує підірвати єдність НАТО.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна не передає зброю Києву, оскільки сама проводить модернізацію своєї армії.
Представник польського уряду Пьотр Мюллер, коментуючи заяву Моравецького, заявив, що його країна все ще постачає зброю і боєприпаси , але виключно за наявними контрактами.
Ці заяви прозвучали на тлі напруженості, яка виникла через заборону Польщею, а також Угорщиною та Словаччиною, імпорту українських зернових .
Єврокомісія 15 вересня
вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових
у Польщу, Болгарію, Румунію, Угорщину та Словаччину за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил, зокрема запровадить заходи з контролю за експортом.
У Польщі, Угорщині та Словаччині заявили, що продовжать заборону на імпорт українських зернових в односторонньому порядку . Крім пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
У Мінекономіки повідомили, що Україна подала до Світової організації торгівлі позови проти цих трьох країн.
В уряді України
запропонували ЄС і країнам-сусідам компромісний сценарій
.
Заступник міністра економіки і торгівлі України Тарас Качка
попередив
, що Україна може запровадити ембарго на помідори, цибулю, капусту і яблука з Польщі, якщо країни не досягнуть угоди. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після цього сказав, що його країна розширить заборону на імпорт українських продуктів,
якщо Україна «ескалюватиме конфлікт
».
21 вересня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів переговори з польським колегою Робертом Телусом. В українському відомстві повідомили, що сторони домовилися « знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн».

Новини рубріки

Трампу варто збільшити тиск на Росію, щоб примусити до мирних переговорів - Мерц
09 травня 2025 р. 12:38

США розчарувалися у Росії: як Трамп може помститися Путіну
09 травня 2025 р. 12:36