вологість:
тиск:
вітер:
Тактика ВМС ЗСУ із застосуванням дронів внесе свою лепту в розвиток військових флотів на перспективу, — Лакійчук
Потенціал Чорноморського флоту РФ значно знизився завдяки ефективним діям української армії. Москва фактично також втрачає флот у протистоянні з українськими Силами оборони. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
“Якщо оцінювати кількістю, то співвідношення бойового потенціалу ЧФ РФ і ВМС України, я зупинюся на оцінці командувача ВМС України адмірала Неїжпапи. За його підрахунками, за підрахунками його штабу, співвідношення сил противника і наших сил до початку російської агресії було десь 12:1, а на момент заяви 4:1. Це приблизно місяць тому була заява, ще не всі удари по ЧФ прилетіли. Тож ці пропорції постійно скорочуються. Щодо моєї особистої думки, російсько-українська війна продемонструвала той факт, що росіяни не тільки щодо Чорноморського флоту, щодо застосування їхнього військово-морського флоту загалом, у них немає і не було концепції реалістичної, застосування флоту на закритому театрі. І фактично відсутність адекватного задуму застосування сил призвела до того, що досить великий флот, закритий у малій акваторії Чорного моря, виявився не стільки страшною загрозою, скільки такою пасткою для крабів”, — сказав він.
Експерт констатував, що фактично Росія втрачає свій флот не в протистоянні з ВМС України на рівних, а його просто вибивають.
“Степ бай степ, крок за кроком. Це позитивний аспект. Я думаю, що та тактика Збройних сил України, сучасна із застосуванням дронів різних типів, найближчим майбутнім стане не просто предметом вивчення, а й зробить свою лепту в розвиток військових флотів на перспективу”, — вважає Лакійчук.
За його словами, після війни в Афганістані у світі провідним експертам стало зрозуміло, що за дронами майбутнє. Принаймні, на той період дивилися насамперед на повітряні дрони. Дрони почали сильно розвиватися як у патрульному, розвідувальному, багатоцільовому напрямку, так і ударні дрони, зокрема.
“Наша війна, за великим рахунком, виявилася війною артилерії і дронів. І те, скільки знищено цілей противника було нашими дронами-камікадзе, FPV-дронами-переробками, які несуть із собою корисне бойове навантаження. Але до цього ще потрібно додати приблизно стільки ж дронів, які працюють для цілевказівки для нашої артилерії. Війна з Росією продемонструвала не тільки для нас, що дрони — це необхідна складова сучасних Збройних сил, сучасного бою”, — уточнив експерт.
Щодо морських дронів, то тут, акцентував Лакійчук, Україна “попереду планети всієї”.
“До 2022 року, так, були розробки у багатьох країн світу. Заводи пропонували різні свої комбінації, але говоритимемо прямо — це не було системно, промисловість не могла зрозуміти, що вона пропонує і кому. Комплексне використання морських дронів-камікадзе Збройними силами України дало такий поштовх. Зараз практично вже і провідні країни світу, і наші сусіди знають, що робити, рухаються в цьому напрямку. А ми йдемо попереду них. “Марічка” свідчить про те, що вже заглиблені дрони виробляють. Один із проблемних моментів надводних дронів — їхня уражуваність на крайній ділянці підходу до цілі із заглибленими дронами ліквідується. Ми рухаємося такими семимильними кроками”, — резюмував керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI”.
Нагадаємо , як заявив керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко, на вдосконалення технологій дронів у цивілізованого світу йде 30 років, Україна ж витрачає на це 2-3 тижні. У розробці та виробництві дронів Україна представила низку новацій, яких до неї не робив ніхто.

Новини рубріки

Швеція пожертвувала $2 млн Радіо Свобода після заморозки фінансування Трампом
09 травня 2025 р. 07:32